По-голямата част от домакините, когато приготвят туршия за зимата, не пропускат да добавят аспирин при зеленчуците, защото именно този медикамент ги предпазва от потъмняване. Освен това хапчето няма да позволи на туршията да се развали скоро, след като бива приготвена.
Дали обаче неговото присъствие е вредно за нас и има ли нещо, което трябва да знаем, предстои да разберете от днешната статия.
Какво да знаем за аспирина и присъствието му в туршиите?
Факт е, че аспиринът успява да запази зимнината за по-дълго време и не й позволява тя да се развали. В него обаче се съдържа силицилова киселина, която не влияе никак добре на лигавицата на стомаха ни. Всъщност това е една от причините специалистите да не препоръчват използването му при приготвянето на зимнини.
Царска туршия с мед – рецептата, предавана от поколение на поколение
И сами знаете, че туршията много често се сервира на трапезата като мезе на чаша домашна ракия. Когато обаче салициловата киселина в аспирина си взаимодейства с алкохола, това нанася още повече поражения на лигавицата на стомаха.
Не е изключено, ако редовно похапвате зимнина с алкохол, да се появи гастрит. Ако по принцип имате чувствителен стомах, категорично си забранете използването на аспирин като добавка в туршиите.
Специалистите са убедени, че този медикамент може да причини и алергична реакция, тъй като той действа като алерген.
Жени, които кърмят или са бременни, също не бива да консумират зимнина, в която е добавен аспирин.
На малките деца е строго забранено да похапват подобни храни. Ако родителите им позволят да ги консумират, след време е твърде вероятно да проявят алергична реакция при ползване на този медикамент за лечение.
Надяваме се да сме ви били полезни и да сме успели да ви информираме максимално, относно това дали да добавяте аспирин към туршиите за зимата или по-добре да се въздържате от това.