Човечеството вече доста добре е разбрало как работи мозъкът. Някои факти обаче все още не са публично достояние, защото не са твърде приятни и разрушават обичайната илюзия, че да си умен е толкова важно.
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 2 април /валутен калкулатор/
Но това наистина е така - високата интелигентност помага за по-доброто адаптиране към един процес, но пречи на много други. В края на краищата всяко явление има недостатък. Затова сега ще ви разкажем за някои интересни факти, свързани с работата на мозъка, за които не сте чували
Умните хора имат по-малко приятели
Да, тъй като колкото по-интелигентен е човек, толкова повече е склонен да възприема обикновените социални взаимодействия като загуба на време. За такива хора, дори най-близките приятели, не са особено ценни. А това води до сериозно стесняване на кръга на общуването и възникване на редица психологически проблеми.
Още: Стихотворение на деня, 2 април, от Дамян Дамянов
Още: Този човек се появява само в една глава от живота ви, но е ключов за останалите
Депресията променя цветовото възприятие
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Дневна нумерологична прогноза според датата на раждане за 2 април 2025
Още: Жените го обожават, но мъжете го мразят: Този цвят червило ви състарява
Тъй като ретината става по-малко чувствителна към ефектите на различни цветове. Какво е тъжното - обратното взаимодействие също работи - колкото повече тъмни нюанси има наоколо, толкова по-голям е шансът да се депресирате.
Историите за вашите планове не помагат за тяхното изпълнение
Мнозина наистина се опитват да използват този ефект, за да се стимулират към активност. Уви, това не работи. Напротив, усещането, че другите ще ви смятат за измамник, само изостря лошото настроение поради невъзможност да се заемете с вашите планове. Има обаче изключения, но това е рядкост.
Още: 2 април 2025: Какъв църковен празник е утре
Още: Самопрограмиране - как да "излъжем" мозъка си и да сбъднем желанията си
Младите хора са по-предразположени към депресия
И дори без много причини. В периода от 18 до 30 години хората са много по-чувствителни към нервно изтощение и стрес. Някак си това не е много съвместимо с концепцията за „радостта на младостта“, нали?