Вашите стюардеси ще ви уведомят ясно кога можете и не можете да използвате телефона си. Правилата на всяка авиокомпания са различни и постоянно се променят, но е вероятно в даден момент някой от вашия полет да ви помоли да поставите телефона си в самолетен режим.
Летенето в самолет е кошмар, ако правите ТОВА
Какво е самолетен режим?
Самолетният режим (понякога наричан „режим полет“) временно спира сигналите и WiFi, дори когато останалата част от устройството остава напълно функционална. Така че няма да можете да изпращате или получавате текстови съобщения или обаждания, но можете да преглеждате съобщения, които вече са изтеглени, и да осъществявате достъп до друга съхранена информация, като вашите контакти, бележки, игри, музика.
Допълнителен бонус? Превключването в самолетен режим ще спести енергия на батерията на вашето устройство. Едно от най-големите източвания на батерията на вашия мобилен телефон е процесът на получаване и изпращане на безжични сигнали. Така че преминаването към самолетен режим на телефона следващия път, когато се подготвяте за излитане, е много мъдър ход. В крайна сметка, ако сте на дълъг полет, разполагането с няколко допълнителни минути, които да прекарате в четене или игра на игри на телефона си, може да бъде добре дошло предимство.
Бактериите в ТАЗИ част на самолета крият заплаха
Защо е важно да го включите преди излитане?
Една от най-често цитираните причини от авиокомпаниите за стриктното правило е да поддържат комуникациите на самолета невъзпрепятствани. Нашите мобилни телефони непрекъснато изпращат и получават сигнали под формата на радиовълни. Дори когато не се свързвате активно с интернет или не извършвате телефонно обаждане, вашата клетка търси най-близките кули и се опитва да намери най-силната WiFi връзка. Цялата тази радиоактивност може незначително да повлияе на навигационните и комуникационни системи на самолета.
Въпреки че вашите телефони няма да накарат самолета да спре да работи спонтанно или да предизвика аварийно кацане, това може да затрудни работата на пилотите много повече. Особено по време на излитане и кацане – точно когато вашите пилоти трябва да се концентрират най-много – претоварването на комуникацията през радиовълни може да затрудни или дори невъзможно за вашите пилоти да комуникират с кулите на земята – а това е доста важно за безопасен полет!