Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Семейният живот: 4 мита, на които да спрете да вярвате

10 август 2022, 20:32 часа

Повечето младоженци със сигурност са чували много за семейния живот от други двойки. Начинът, по който бракът е представен в медиите и обществото, може да изкриви нашите очаквания и да ни създаде разочарования. Тези, които са разведени или никога не са се женили, най-вероятно също са ви учили, че е добре да избягвате обичайните капани.

Така че, ако ви предстои сватба, ето четири от най-често срещаните погрешни схващания, които трябва да развенчаете, преди да се ожените.

1. Ще бъдете щастливи завинаги

Когато става дума за любовни връзки, стотиците филми ни карат да вярваме в щастливия край. Рядко ни учат как животът се променя, след като се ожениш. Бракът, от друга страна, е цял пакет, в който има и щастливи, и нещастни моменти.

Идеалната възраст за брак е ето ТАЗИ!

2. Сексът изчезва след брака

Това е може би една от най-неправилните представи, които двойките трябва да разсеят. Това, което кара секса да изчезне, не е самият брак, а по-скоро това, което се случва в него и как двойките се виждат и подкрепят един друг. Вашият сексуален живот не е убит от брака. Стрес, травма, деца, здраве, хормони, недоверие и изневяра са истинските виновници, които разрушават близостта в една връзка. Добрата новина е, че ако и двамата все още се обичате и искате връзката ви да работи, ще се справите.

3. Раждането на бебе ще укрепи връзката ви

Важно е двамата съпрузи да са съгласни да имат дете. Когато случаят е такъв, бебето може да помогне за укрепване на връзката между родителите и да ги сближи. Но ако е обратното, раждането на дете също може да се окаже вредно за партньорството, ако родителите не са на една и съща страница.

Най-ефективните начини да спасим РАЗПАДАЩ се БРАК

4. Бракът е равен между двамата партньори

Равноправното партньорство развива интимност между съпруга и съпругата във всеки един ден, което води до положителен и по-щастлив брак. Всъщност ключът към щастливия брак е и двете двойки да положат 50 процента от усилията си и да се срещнат по средата, но това не винаги е така. Понякога може да се наложи да положите допълнителни усилия. Просто казано, не се увличайте в подробностите. Това, което е важно – и трябва да бъде оценено – е да допринесете по възможно най-добрия начин, като се има предвид вашият специфичен набор от обстоятелства.

Христина Лозанска
Христина Лозанска Отговорен редактор
Новините днес