Наистина ли кожата свиква с крема, лепенките премахват ли тъмните кръгове под очите и има ли нужда от по-често почистване на мазната кожа? Популярните митове за красотата бяха разсеяни от козметика и дерматовенеролог Анна Кравчук.
1. Кожата свиква с крема
Функцията на крема е да овлажнява кожата. Овлажнителят не е антибиотик, за да предизвика пристрастяване. Съдържа влагозадържащи, омекотяващи, регенериращи съставки. Действа върху повърхността на кожата, тоест върху епидермиса, за разлика от серума. Овлажнителят не подмладява - той предотвратява появата на бръчки.
6 естествени козметични масла за мека като кадифе кожа
2. След "инжекции за красота" кожата е опъната
В зависимост от процедурата, „инжекциите за красота“ могат да съдържат ботулинов токсин тип А, колаген, хиалуронова киселина, пептиди, аминокиселини и витамини.
„Инжекциите на красотата“ подхранват кожата с полезни вещества, активират производството на колаген и еластин, отпускат пренапрегнатите мускули и възстановяват загубения обем на тъканите. 3-12 месеца след процедурата компонентите на "инжекциите за красота" се екскретират от тялото. Кожата не се разтяга и не увисва, а се връща в първоначалното си състояние. Ако веднъж сте правили мезотерапия, няма да ви се налага да я правите отново от отчаяние.
3. Водата предотвратява появата на бръчки
Водата е основният елемент на човешкото тяло. Присъства в клетките и тъканите. Осигурява функционирането на всички органи и системи. Контролира терморегулацията и водния баланс. Пиенето на вода е жизненоважно, но не влияе на процеса на образуване на бръчки.
4. Пластирите премахват тъмните кръгове под очите
Тъмните кръгове под очите се появяват заради:
· анатомично тънка кожа в тази област - виждат се кръвоносни съдове и орбикуларис окули мускул;
· свързано с възрастта изтъняване на мастния слой в областта на очите
· хиперпигментация;
· липса на сън и почивка.
Пластирите локално овлажняват и охлаждат кожата, но не увеличават нейната плътност. Тъмните кръгове могат да бъдат премахнати с коректор, изсветляваща мезотерапия и контуриране.
8 подкрепени от дерматолози навици за здрава кожа
5. "Овлажняващото" масло е по-добро от всеки крем
Основното растително масло се състои от мазнини. Когато го прилагаме върху здрав епидермис за дълго време, мазнините от маслото се вграждат в мазнините на кожата, нарушавайки или разрушавайки липидния баланс. Маслото не съдържа вода, така че идеално омекотява и подхранва кожата, но не овлажнява.
6. Типът кожа може да се променя
Традиционно има четири типа кожа - нормална, комбинирана, суха, мазна. Генетиката е отговорна за типа кожа. Невъзможно е да смените мазната кожа със суха кожа. Както и суха до мазна. Но е възможно да се премахне чувствителността, дехидратацията и да се подобри производството на себум.
7. Мазната кожа се нуждае от интензивно почистване и търкане
Ако почистите мазната кожа до скърцане, мастните жлези ще произвеждат себум по-интензивно. Необходимо е да почиствате всяка кожа сутрин и вечер. Ексфолирайте роговите люспи на всеки 10-14 дни, като използвате мек пилинг или гомаж. Ако ви притеснява мазен блясък, използвайте матираща пудра и матиращи кърпички.