В битката с коронавируса се включи и български изобретател от Русе.
Още: Каква е разликата между пчелен прашец и прополис
Още: Индийско орехче - 10 невероятни ползи от неговата консумация
73-годишният инженер, учен и изобретател Койчо Митев, е разработил революционен метод за справяне с коронавируса. Той е разработил нова маска за лице, която твърди, че с електрически ток може да обезврежда бактериите, съобщи БНТ.
Идеята му е между две мрежи от метални нишки да се постави филтърен текстил. Мрежите се свързват с полюсите на преносима батерия. От влагата в устата текстилът се увлажнява и през текстила минава ток от батериите.
"Бактериите са живи организми и както всички живи организми те ще бъдат подвалстни на електрическия ток", коментира инж. Митев. "Ако концепцията ми е вярна, сигурен съм, че изобретението ще помогне най-малкото и най-вече, на вече заразени пациенти, за да се намали, ако не въобще да се изолира, разпространението на вируса".
Още: Знаете ли тези малко известни обичаи на Бъдни вечер
Още: Физалис - какви са ползите на екзотичния плод
По думите му няма място за паника заради разпространението на коронавируса, и че само рационалната мисъл ще ни предпази.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Знаете ли как мандарините се отразяват върху работата на черния дроб?
Инженерът е изпратил концепцията за разработката си до няколко посолства в страната, включително и Китай, Индия, Япония, Южна Корея, Италия и САЩ.
При проверка Actualno.com откри, че през 2002г. русенецът е открил революционен метод за превод на всички езици чрез компютър или телефон. За изобретението му са писали френски и английски издания още тогава. Методът представлява алтернатива на браиловото писмо чрез цифрова система. Предлаганото решение позволява на хора със зрителни, слухови или говорни увреждания да четат и пишат само чрез устройство с 10 бутона, свързано с компютър. Системата е наречена от автора Bulgarian Braille и e приложима за всички езици по света
Актуална информация за разпространението на коронавируса у нас и по света
Още: Как супер лесно да приготвим любимите аспержи
Още: Наистина ли кейлът е по-полезен от класическото зеле