Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

От защитния механизъм до началото на пубертета: Разберете защо детето ви е постоянно ядосано?

23 септември 2022, 18:15 часа

Гневът е често срещана емоция сред децата и юношите, която често е резултат от външни или вътрешни фактори. От голямо значение е връзката между изразяването на гняв от децата и юношите, тяхното здраве и междуличностните им взаимодействия да се наблюдава и, ако възникне необходимост, да се разглежда с търпение.

Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 2 февруари /валутен калкулатор/

Още: Турска лира - лев. Колко струва една турска лира към един български лев днес, 2 февруари /валутен калкулатор/

Някои от причините за гняв при децата

Потисничество: Има много причини, поради които вашето дете може да се ядоса повече от другите деца. Сред тях е вашето контролиращо поведение. Това може да доведе до конфликти с авторитетни фигури, които могат да причинят стрес и гняв.

Постоянно сравнение: Постоянното сравнение с брат или сестра или съученик също може да стане причина за гняв. Избягвайте да правите подобни сравнения, тъй като това разочарова детето и го засяга психологически.

Пубертет: Емоциите на вашето дете може да станат още по-силни и по-интензивни по време на пубертета, тъй като тестостеронът и естрогенът се освобождават по това време и водят до различни трудни за контролиране емоции. Честите и непостоянни промени в настроението са често срещани в такива случаи.

Още: Сретение Господне 2025 - кога се пада, традиции и обичаи

Още: Стихотворение на деня, 2 февруари, от Христо Смирненски

Как да не се прекалява с контрола над тийнейджър?

Разочарование: Тийнейджърите може да се разочароват много скоро, тъй като искат да бъдат в най-добрия си вид. Това може да се дължи на това, че не можете да спечелите състезание или дори да не сте поканени на определено парти.

Нарушаване на семейния живот: Брачните проблеми между родителите, домашното насилие или дори смърт в семейството могат да предизвикат реакция на гняв при деца и юноши.

Агресия: За тийнейджъри с проблеми с гнева нападките често се превръщат в първа линия на защита. Когато децата не успеят да разрешат проблеми или поискат помощ, те често използват агресията като защитен механизъм.

Още: Голям църковен празник иде на 2 февруари, спазват се редица традиции и обичаи

Още: Домашното пържено кюфте - как да се получи сочно, с коричка, месен сок и апетитен аромат

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартина Лазаревич
Мартина Лазаревич Отговорен редактор
Новините днес