Гневът е често срещана емоция сред децата и юношите, която често е резултат от външни или вътрешни фактори. От голямо значение е връзката между изразяването на гняв от децата и юношите, тяхното здраве и междуличностните им взаимодействия да се наблюдава и, ако възникне необходимост, да се разглежда с търпение.
Още: 23 декември - какъв църковен празник е утре, традиции и обичаи
Още: Топ 5 на най-вкусните сортове картофи
Някои от причините за гняв при децата
Потисничество: Има много причини, поради които вашето дете може да се ядоса повече от другите деца. Сред тях е вашето контролиращо поведение. Това може да доведе до конфликти с авторитетни фигури, които могат да причинят стрес и гняв.
Постоянно сравнение: Постоянното сравнение с брат или сестра или съученик също може да стане причина за гняв. Избягвайте да правите подобни сравнения, тъй като това разочарова детето и го засяга психологически.
Пубертет: Емоциите на вашето дете може да станат още по-силни и по-интензивни по време на пубертета, тъй като тестостеронът и естрогенът се освобождават по това време и водят до различни трудни за контролиране емоции. Честите и непостоянни промени в настроението са често срещани в такива случаи.
Още: Лекар: В коя седмица започва да се чува пулсът на бебето?
Още: Каква е разликата между пчелен прашец и прополис
Как да не се прекалява с контрола над тийнейджър?
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Индийско орехче - 10 невероятни ползи от неговата консумация
Разочарование: Тийнейджърите може да се разочароват много скоро, тъй като искат да бъдат в най-добрия си вид. Това може да се дължи на това, че не можете да спечелите състезание или дори да не сте поканени на определено парти.
Нарушаване на семейния живот: Брачните проблеми между родителите, домашното насилие или дори смърт в семейството могат да предизвикат реакция на гняв при деца и юноши.
Агресия: За тийнейджъри с проблеми с гнева нападките често се превръщат в първа линия на защита. Когато децата не успеят да разрешат проблеми или поискат помощ, те често използват агресията като защитен механизъм.
Още: Физалис - какви са ползите на екзотичния плод
Още: Знаете ли как мандарините се отразяват върху работата на черния дроб?