С нова атракция се сдоби старозагорският зоопарк. Близо 25 кози, муфлони, тибетският як Найден и понитата Звезда и Пантофка се радват на нова придобивка – клатушка тип „везна", съобщава пресцентърът на община Стара Загора.
Още: Какъв църковен празник е утре, 30 април?
Още: Хромът – ключов минерал за кръвната захар, мускулите и здравето на сърцето
Забавната дървена люлка е дело на работещите в зоопарка, които през следващите седмици ще изработят още няколко развлекателни съоръжения, сред които и имитация на кладенец с навес, облицован с камъни, от който ще тече вода.
Животните съжителстват заедно на територия от 5 дка и са една от любимите атракции на посетителите, тъй като са много дружелюбни и жадни за внимание, се казва още в съобщението.
Идеята за новите развлекателни за животните съоръжения дойде от публикация и видео, качени от старозагорец в сайта на платформата „Моята е-община”.
Още: 11 токсични съставки в грима, които вредят на теб и замърсяват природата
Още: Сбогом, суха кожа: 5 храни, които я хидратират отвътре навън
Животните са любопитни и обичат развлеченията, промяната и обогатяването на средата, в която живеят, казва директорът на зоопарка д-р Радослав Михайлов. В момента много от по-възрастните животни се сдобиват с малки и особено яренцата, които са изключително игриви, ще се забавляват на воля.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Ето защо си струва да ядете сурово какао всеки ден – 5 доказани ползи
Още: Какви трябва да бъдат условията за отглеждане на пъдпъдъци?