Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Навиците на емоционално здравите хора: Как да бъдем щастливи?

12 януари 2023, 19:15 часа

Емоционалното здраве е важен компонент от живота, който трябва да се наблюдава постоянно. Способността да се реагира правилно на поражения, негативизъм и неприятности помага да не се отказваш и да намериш щастието. Всеки може да полага грижи за себе си, ако си възпита определени навици.

Още: Неща, които едно дете никога няма да прости на родителите си: Дори когато са стари и немощни

Още: Гъвкава диета - гъвкаво ядем каквото си искаме

Щастливият живот се състои от много фактори, следователно, стремейки се към лично благополучие, човек не трябва да забравя за себе си. Експертите препоръчват да полагате грижи за психиката си всеки ден и да възпитавате навици, които ще ви помогнат да станете емоционално здрави и да не зависите от външно влияние.

Как да привлечем щастието - знаци и ритуали

1. Грешките не са причина да се отказвате. Всяка грешка или дори недостатък е възможност да научите ценни уроци и да засилите контрола в област, която поради обстоятелствата е станала уязвима. След допусната грешка е важно да се мотивирате за следващите стъпки, да не спирате и да не се отдавате на моментни импулси. Засилването на контрола върху вашите чувства и желания ще ви помогне да се справите с грешката и да не допускате подобни грешки в бъдеще.

Още: Какво задължително се слага на маса на Бъдни вечер

Още: Ползи и приложение на белия пипер

2. Намирането на смисъл е важно. Тук не става въпрос за самосъжаление на ръба на нервна криза. За да съхраните емоционалното си здраве, е важно да приемете загубата и да намерите смисъл дори в негативните преживявания. Такава тактика ще ви помогне да се предотвратите прегаряне и да не станете заложници на депресията. Важно е да не се фиксирате върху наранявания и загуби, а да се научите как да се възползвате от тях за себе си.

Топ 20 начина как да привлечем късмет и щастие

3. Самочувствието трябва да е на върха. За да бъде животът щастлив, човек не трябва да унижава собственото си достойнство и да се сравнява с околната среда. Това не означава, че трябва да се хвалите с всичко. Важно е да оценявате себе си обективно, да не позволявате на никого да омаловажава вашите заслуги и постоянно да търсите начини за развитие, самоусъвършенстване и завладяване на нови висоти.

4. Вината е отрова. Друг добър навик, който ще доведе до емоционално здраве, е да не се смятате виновни за всичко. Тук е важно да разберете, че не всички действия могат да бъдат правилни и трябва да можете да се извините за грешките си. Признаването на грешка ще ви освободи от потискащото чувство за вина, но няма смисъл да навличате чувствата на други хора върху себе си. Важно е да сте отговорни към себе си и да намерите сили да признаете на глас нещо, което ви преследва.

Още: Турска лира - лев. Колко струва една турска лира към един български лев днес, 22 декември /валутен калкулатор/

Още: Лекар: Този витамин понижава холестерола

50 отговора на въпроса: "Какво е щастие?"

5. Пасивността е враг на всички добри неща. Емоционалното здраве е неразривно свързано с физическото здраве, така че не можете да пренебрегвате упражненията, които повишават тонуса на тялото. Също така не можете да спрете в развитието и да се задоволите с победите в миналото. Активният начин на живот, поддържането на добра физическа форма, тренирането на паметта и развитието на интелектуалните способности заедно с творческите ще ви помогнат да се почувствате пълноценен и щастлив човек.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Михалева
Десислава Михалева Отговорен редактор
Новините днес