Много предприемачи отказват да отворят търговски обекти за продажба на пресни плодове и зеленчуци, тъй като този продукт бързо се разваля. Добра алтернатива е бизнесът с ядки и сушени плодове, които имат дълъг срок на годност.
Още: Знаете ли какъв е нормалният пулс по време на сън?
Още: Лекар: Чесън - вдига или сваля кръвна захар и подходящ ли е при диабет
Уместност и особености на бизнеса със сушени плодове
Модата за правилното хранене кара хората да се откажат от нездравословните храни в полза на сушените плодове. По съдържание на хранителни вещества те не отстъпват на пресните плодове, така че лекарите и диетолозите ги препоръчват на своите пациенти.
Бизнес предимствата включват:
Още: Пречат ли пердетата на оптималната работа на радиатора?
Още: Знаете ли кой е "измислил" Дядо Коледа?
· минимална инвестиция;
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: 23 декември - какъв църковен празник е утре, традиции и обичаи
· голямо търсене;
· ниско ниво на конкуренция;
· дълъг период на изпълнение.
Още: Лекар: В коя седмица започва да се чува пулсът на бебето?
Още: Каква е разликата между пчелен прашец и прополис
Единственият недостатък е сезонността (продуктът е търсен през студения сезон, когато пресните плодове изчезват от рафтовете).
По-добре е да търгувате с продукти, които са най-популярни: сушени кайсии, стафиди, сини сливи, фурми, смокини, сушени ябълки и праскови. В асортимента можете да включите - ядки, семена, сушени плодове и гъби. Това ще осигури стабилна печалба по всяко време на годината.
Можете ли да управлявате бизнес със сушени плодове
Какво трябва да направите, за да отворите собствен бизнес за продажба на сушени плодове и ядки.
· Решете вида на дейността.
· Регистрирайте се в данъчната служба.
· Наемете помещение за производство или място за търговия, закупете мебели и оборудване.
· Намерете доставчици.
· Наемете служители.
· Купете суровини или първата партида стоки.
· Вземете необходимите разрешения.
· Провеждане на промоционални дейности.
За да може магазинът да има печалба, достатъчно е да изберете подходящо място и да окачите ярък знак. В случай на собствено производство ситуацията е по-сложна, тъй като трябва самостоятелно да установите продажби.
Струва си да се търсят купувачи сред държавни институции (училища, болници, детски градини), заведения за обществено хранене, търговски вериги, малки магазини, складове на едро, фабрики за производство на полуфабрикати.
Как да напиша бизнес план
За да разберете в каква посока се движите, е необходимо да определите задачите и начините за постигането им. За целта се съставя бизнес план с анализ на конкурентната среда, очакваните разходи, възможните рискове и сроковете на изплащане. Това ви позволява да оцените реалистично своите възможности и да получите ясна представа за изграждането на бизнес.
Какви документи са необходими за продажба на сушени плодове
Сушените плодове са хранителен продукт, така че трябва да имат сертификат за качество.
Бизнес регистрация
Изисква се бизнес регистрация. За да препродавате или пакетирате продукти, достатъчно е да сте индивидуален предприемач. За независимо производство е по-добре да регистрирате по ДДС.
Доходност на бизнеса със сушени плодове
Надценката върху стоките, закупени от търговци на едро, е 20-50%, а на собствените - 300-400%. Печалбата зависи от вида на бизнеса, местоположението на обекта. Представлява приходи минус разходи - разходите за наемане на помещение, заплати, суровини, поддръжка на оборудване, реклама.
Инвестициите в откриване на търговски обект се изплащат за 6-8 месеца, инвестициите в производство - в рамките на една година. Това ни позволява да считаме бизнеса с ядки и сушени плодове печеливш.