По всяко време може да се изправите пред невъзможната дилема да разберете дали сте влюбени в човека до вас или просто сте привързани към него. Малцина могат да направят разлика между двете емоции, защото има много размити линии между тях. Но ако сте изправени пред този въпрос в ума си, тук са посочени разликите между любовта и привързаността, които определено ще ви помогнат да осъзнаете какво чувствате.
Какви са очакванията, които разрушават отношенията в една връзка?
1. Вие ставате безкористни в любовта, докато в привързаността е обратното
Когато обичаш човек, ще направиш всичко за него. Вие мислите за неговите нужди, желания и работите за постигането им. Но когато сте привързани към някого, сте склонни да мислите за задоволяване само на вашите нужди.
2. Чувствате се освободени, когато обичате и обратното - се чувствате контролирани, когато сте привързани
Чувствате се напълно свободни, когато обичате и до известна степен под контрол, когато сте привързани. Когато си влюбен в някого, се чувстваш окрилен. Най-накрая можете да бъдете себе си край човека, който ви познава отвътре и отвън. Но когато сте привързани към някого, ще забележите, че чувствата ви контролират целия ви разум и тяло. На свой ред може дори да се опитате да манипулирате хората, за да бъдат до вас.
4 начина да съживите ЗАСПАЛА връзка
3. Любовта е постоянна, докато привързаността може да е временна
Любовта е трайно чувство, докато привързаността има временен характер. Когато обичаш човек, това е чувство, което или ще продължи за цял живот, или за много дълъг период от време. Докато при привързаността, рано или късно може да се отърсите от привързаността към партньора си. Това чувство обикновено е преходно.
4. Любовта ви помага да растете, но привързаността става токсична
Любовта може да ви мотивира да се промените към по-добро, но привързаността в един момент става токсична. Когато вие и вашият партньор се обичате много, вие и двамата растете духовно заедно. Освен че си разменяте взаимно ценности, вие и двамата също подкрепяте доброто и лошото. Въпреки това, продължителната привързаност става токсична, тъй като е вероятно да започнете да контролирате човека до себе си във ваша полза. По този начин рискувате не само компроментирането на своята личност и цялостно израстване, но и на партньора си.