Да се принуждавате да останете позитивни през цялото време или да обезсилвате собствените си или чуждите негативни емоции са признаци на токсична позитивност
Още: Топ рецепти с ревен, в които да използвате този интересен зеленчук
Още: Бергамот - какво представлява и къде се използва
Положителността е необходима в много ситуации в живота ни. Но човек трябва да знае разликата между положителността и токсичната положителност. Ако се насилвате да останете позитивни през цялото време, дори и да не ви се иска, тогава може да сте стигнали твърде далеч. Токсичната позитивност е забавление и игри, докато не стане. Ако ще продължите да потискате негативните си емоции, като не си позволявате да ги чувствате, тогава само ще предизвикате повече страдание и тъга. Терминът „токсична позитивност“ е измислен за първи път от психиатъра Гаяни ДеСилва. Тя го нарече „неискрена позитивност“, която причинява вреда, ненужно страдание или неразбиране.
Признаците, че може да страдате от токсична позитивност
Чувствате се виновни, че сте разстроени или ядосани.
С толкова много токсични положителни цитати, които се носят в социалните медии в наши дни, умът ви е обусловен да вярва, че да се чувствате потиснати е грешно или ненормално. Някои може дори да вярват, че е признак на слабост, ако се натъжиш за нещо. Е, като човешки същества ни е позволено да изпитваме всякакви емоции. Така че, ако се чувствате виновни, че сте тъжни или ядосани, тогава може да страдате от токсична позитивност.
Още: Лекар: Какъв е нормалният пулс на човек в покой?
Още: Кумкуат - екзотичният цитрусов плод и неговите ползи
Няколко лесни стъпки за един по-позитивен ден
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Според Фън Шуй: Как да подредим спалнята за спокоен сън?
Още: Църквата почита голяма светица на Бъдни вечер - ето кой има имен ден
Вие се карате на хора, които не са позитивни.
Хората, които преминават през сериозна трагедия или психично заболяване като депресия, може да открият, че е почти невъзможно да бъдат повлияни от някаква мотивационна или позитивна реч. Те не са виновни, че не могат да почувстват щастие в определен момент. Така че, вместо да им се карате за липсата им на позитивизъм, можете да се опитате да разрешите проблема им или да предложите професионална помощ, ако преминават през психически проблеми.
Криеш истинските си чувства.
Още: Какво е сумак и в коя ястия може да го добавим
Още: Не само Бъдни вечер - ето какъв църковен празник е утре
Ако сте започнали да криете истинските си чувства от близките и приятелите си, това е знак за токсична позитивност. Ако не разкриете как се чувствате, само ще навредите повече на психичното си здраве.
Вие обезсилвате емоциите на другите.
Ако често се оказва, че казвате фрази като „може да е по-лошо“ на вашите приятели или членове на семейството, когато се чувстват тъжни, тогава вероятно страдате от токсична позитивност. Вярно е, че може да има хора, които са в по-лоши ситуации от тях, но това не означава, че трябва да обезсилвате чувствата на когото и да било.
Това са двете зодии, които винаги мислят позитивно и винаги са ЩАСТЛИВИ
Вие отхвърляте всички чувства, които са негативни.
Според проучване от Тексаския университет, когато хората се опитват да избегнат негативните си емоции, тези потиснати емоции в крайна сметка стават по-силни. Това може да причини голяма вреда на ума и тялото им.
Техните негативни емоции могат да експлодират и да се проявят по различни начини. Например хората могат в крайна сметка да станат алкохолици или употребяващи наркотици или да спрат да обръщат внимание на диетата си или баланса между работата и личния живот.