Социалните медии стават все по-голяма част от ежедневието ни. Всеки от нас използва поне една такава и често си скролваме в нея без дори да го осъзнаваме. До голяма част употребата на социални мрежи се случва на автопилот, за да утоли жаждата ни за нещо интересно и бързо. Често вманиачаването по мрежите се сравнява с пристрастяване, защото симптомите са същите - не можем да се отделим, изпиваме нужда са сме в час със ставащото, нервничим при липсата на телефон или мислим как ще публикуваме нещо, когато имаме възможност.
Ефектите не спират само дотук. Ето до какво може да доведе тяхната прекомерна употреба.
Кои са най-големите лъжци в социалните мрежи?
Ниско самочувствие
Трябва да сме наясно, че не всичко, което виждаме е истина. Перфектните жени с дълги крака, перфектна кожа и коса, скъпите почивки, яхти и коли – всичко може да се пресъздаде и да се имитира. Фотошопът и компютърната графика също не са безизвестни на повечето хората в пространството.
Още: Сретение Господне 2025 - кога се пада, традиции и обичаи
Още: Стихотворение на деня, 2 февруари, от Христо Смирненски
Виждайки това и сравнявайки го всеки ден с нашия живот, не влияе градивно върху психиката ни и ни кара да се чувстваме тъжни и малоценни. Много хора започват да харчат повече, за да се сдобият с подобен лайфстайл, който не могат да си позволят, защото иначе чувстват, че изпускат от живота.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Сретение Господне: Какво се прави по традиция на този ден?
Още: Молитвите на Сретение Господне, които пазят от зло и сбъдват желания
Ето за кои хора социалните мрежи са най-опасни
Открийте своите ценности и приоритети и не позволявайте на повърхностните неща да управляват съзнанието и живота ви. Изградете благодарност за всичко, което имате, защото имате повече от много хора на земята. Центрирайте себе си и енергията си в своя полза за израстване и усъвършенстване, а не в гоненето на изкуствения идеал.
Проблеми със съня
Ако ги нямаше мобилните телефони сигурно всички щяха да си лягат в 8 вечерта. Тъй като ги има ние стоим да ранни зори, разглеждайки снимки или участвайки в някоя дискусия. Светлината от екрана напряга очите и нервната система, концентрацията води до умора и напрежение, но и същевременно до превъзбуда. За това колкото и да сме уморени, не можем да заспим веднага след като пуснем телефона.
Още: Голям църковен празник иде на 2 февруари, спазват се редица традиции и обичаи
Още: Домашното пържено кюфте - как да се получи сочно, с коричка, месен сок и апетитен аромат