Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Как можем да станем по-умни

15 януари 2022, 16:40 часа

Интелигентността не е вродено качество, тя може да се развива с времето и зависи напълно от нас самите и как я управляваме. Ако искаме да сме по-умни, трябва да изградим здрав дух и постоянство. Забележете какво са правили най-големите гении на човечеството. Те не са се забавлявали постоянно в свободното си време, а са мислели концентрирано над даден проблем.
Мозъкът ни има способността да решава въпроси, които стоят на заден план без да им обръщаме внимание, но мислим за тях от време навреме.

Тренирайте

Физическото натоварване е времето, в което мозъкът си почива, освежава и е готов да мисли по-рационално. Телесната умора ни вкарва в режим на медитация, където не мислим за премеждията на деня, а дишаме и се зареждаме.

Четете

Четенето на книги от всякакво естество разширява неминуемо общата култура. Всяка книга е полезна с нещо, било то класическа литература, която ще ви направи интелигентни в социална ситуация или литература за образоване, книги за себепомощ и разбиране на теми като икономиката, обществото и процесите около нас.

10 знака, че сте изключително умни, дори да не ви личи

Не си губете времето

Когато имате няколко минути на разположение не си скролвайте безцелно по телефона. Повечето от нещата, през които минавате, дори не ги забелязвате. Извършете концентрирано действие – изтеглете си судоку или приложение за научаване на чужд език. Те са лесни като игри, но развиват мисленето ви и ви обогатяват.

Записвайте си

Записвайте си важна информация, особено ако имате зрителна памет. Било то на бележки на телефона си или на хартия, един ден ще сте благодарни за цялата информация, която сте събрали.

Предавайте знанието си

В училище, когато сте учили урока си и после ви изпитат да го разкажете – това затвърждава знанията ви. По същия начин, когато научите нова информация се старайте да я преразказвате, за да получите по-дълбоко разбиране за нея и да я запомните още по-добре. Това е полезно не само за вас, а и за околните.

Колко минути трябва да спите през деня, за да станете по-умни

Добър сън

За да се възстанови мозъкът и да запомни цялата информация, той се нуждае от достатъчно сън. Избягвайте екраните вечер, намалете кофеина и контролирайте стреса с медитация.

Петя Панова
Петя Панова Отговорен редактор
Новините днес