При почистването на дома не трябва да забравяме и за труднодостъпните места, а най-малко внимание пък се обръща на фугите. Тяхното поддържане чисти също е от значение. Винаги минаваме само с мопа и си мислим, че сме приключили с тях. Във фугите се натрупват много бактерии, микроби и микроорганизми, както мухъл и плесен. И при непочистването им могат да навредят на здравето ни. Ще ви представим как правилно и сами можем да почистим изцяло фугите си:
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 1 април /валутен калкулатор/
Как да ги почистим?
Обикновено не е много лесно и бързо, но пък резултатите ще са налице. Имайте само търпение и ще са ви нужни разни продукти, които може да е необходимо да си набавите допълнително, но повечето от тях със сигурност присъстват в домакинствата ви. Ето ги и тях:
Още: Стихотворение на деня, 1 април, от Радой Ралин
Още: 1 април: Какъв църковен празник е утре
· Сода за хляб;
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Аспартам: Безвреден подсладител или скрит враг на здравето
Още: Психолог: 5 истини за брака, които научаваме твърде късно
· Лимонов сок;
· Оцет;
· Четка за зъби;
Още: Нумерологична прогноза според датата на раждане за 1 април 2025
Още: Обичате сирене? Ето кои видове са подходящи, ако искате да отслабнете
· Пулвелизатор;
· Кърпа.
Как да ги ползваме?
На първо място трябва да премахнем предметите и мебелите, които пречат за цялостното почистване на фугите. След това започваме да приготвяме нашия домашен препарат. Смесваме половин чаена чаша сода за хляб и половин чаена чаша лимонов сок, както и същото количество оцет + 7 чаени чаши хладка вода. Разбъркваме добре до сливането на съставките и преместваме в пулвелизатора.
Фугите се напръскват внимателно, напръскайте по фугите и оставете 10-15 минути, за да подейства по-добре препаратът. Докато трае този процес, вие може да си приготвите леген с вода и кърпа за почистване. След като минат минутките, взимате четката за зъби и започвате да търкате фугите.
След като вече сте почистили с четката, взимате кърпата и минавате фугите и с нея. Повтаряйте, докато не почистите напълно и след всяко изтъркване, потапяйте в легена с вода.
След цялостното почистване може да използвате този препарат или друг препарат за под, за да почистите целия такъв. Ако пък сте търкали фугите във банята, минете с мокър парцал или с душа.
И воала! Готови сте и имате прекасни бели фуги, които не застрашават чистотата и дома ви. Почистването на плочките е едно от най-трудните, защото не винаги отделяме нужното време и старание. За да отделяте достатъчно внимание на всяка част от дома ви е добре да си разпределяте предварително времето. А не да минавате набързо с мопа и да не забелязвате всъщност колко потъмнели са плочките и фугите ви. Това прави впечатление и на гостите, така че запретвайте ръце и се грижете за това домът ви да е чист и поддържан. Хигиената винаги е от значение.