Почти няма жена, която да не иска да бъде майка. В повечето случаи някои предпочитат да родят по-рано и да бъдат баба в една по-ранна възраст. Други пък са склонни да отложат тази стъпка, да изградят кариера и чак тогава да станат майки, за да се посветят изцяло на детето. В това разбира се няма нищо лошо.
Все повече в съвременното общество можем да видим примери за късно майчинство, което напълно удовлетворява жената и ѝ влияе добре. В следващите редове ще видим дали има перфектна възраст, на която да станем родители и кое е по-добре.
Съществува ли ранна или късна възраст за раждане?
Преди известно време перфектната възраст за една жена да роди е била между 18 и 25 години. След това фокусът се измества върху 28 годишните, а сега се смята, че 30 също е добра година. Все още обаче може да се види в болниците и жени над 30 години, които са решили да станат майки. Те, доста често биват определяни, като „стари“.
д-р Стела Узденова е член на Международната асоциация на акушер-гинеколозите. Според нейните наблюдения подходящата възраст за раждане е между 20 и 35 години. Това обаче не означава, че жените на 35 не могат да родят здраво дете. Разбира се, трябва да бъдат по-внимателни, тъй като тялото им е подложено на различни влияния. Разбира се, трябва да се внимава повече, но това не означава, че нищо не е невъзможно. Днес, можете да видите и жени, които раждат за първи път на 46 години.
Още: Защо се смята, че акулите никога не боледуват
Още: Защо лъвът е „царят на джунглата“, а не тигърът
Какви са предимствата на по-късното раждане?
Все повече специалисти се обединяват около мнението, че ако една жена се чувства добере и готова да бъде майка, то нейната възраст няма особено голямо значение.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Има ли подходящи плодове за ядене при висока кръвна захар?
Португалски учени от университета в Коимбра дори правят заключение, че жените, които са родили на 30, живеят и по-дълго. Това се дължи на щастливо изживените млади години, а също така по-късните майки не страдат от сенилна деменция.
Други са на мнение, че майките, които са по-образовани, могат да дадат по-добър живот на детето си и са по-щастливи. Също така, те са и доста по-дълголетни.
В заключение можем да кажем, че има идеална граница за раждането, но също така всичко е строго индивидуално. Важното е майката да бъде добре здравословно и готова за дете. Няма съмнение, че да си майка е най-хубавото нещо на света и независимо кога се случва, то е добре дошло и приятно изживяване за всяка една жена, която го иска.
Още: Луиз Хей: Всяка мисъл, която минава през ума ни, създава нашето бъдеще
Още: Какъв църковен празник е на 15 януари - традиции и обичаи