Убедени сме, че всички домакини по света са дълбоко благодарни на създателя на пералнята. Просто слагаме всичко в нея, натискаме бутона и готово – голяма част от домакинската работа е свършена от техниката. Не всичко се свежда до това. Оказва се, че всички ние допускаме грешки, които съсипват дрехите ни, но също така и самия електроуред.
Още: Как да се преборим с усещането за студени крака?
Още: Как да изберем правилните ски обувки за нас?
Не закопчавате циповете
Те могат да попаднат в тъканите на дрехите и по този начин да ги повредят. Закопчайте всички панталони, дънки, якета и всяка друга дреха, която има цип. По този начин ще предпазите плата, а и машината, защото няма да се захване за някоя част от нея.
Миете много чорапи на едно място
После пък се чудите защо имате само един чифт. Хубаво е чорапите да се разделят, за да могат да се изперат добре. Наясно сме, че няма как да перете поотделно всеки един чифт, затова има торбички. Поставете 2-3 в една, в друга още толкова и пуснете пералнята. Така ще се изберат добре, но и ще имате и всички чорапи на едно място.
Твърде много прах
Мислите си, че като сложите повече, дрехите ще се изперат по-добре. На първо място тази логика изобщо не работи, на второ – струва ви твърде много. Ако сложите повече прах, рискувате дрехите ви да не се изплакнат добре. Същото важи и за самата машина.
Още: Кои са най-честите причини за поява на конденз в банята?
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 8 януари /валутен калкулатор/
Много белина
Ако искате да използвате белина при прането, то най-добре накиснете дрехите предварително. В пералнята машина има опасност да сложите повече и така тя да остане по дрехите. Това от своя страна предизвиква дразнене на кожата и дори остра алергична реакция. Накиснете дрехите 15 минути преди пране и те ще поемат толкова, колкото им е нужно от препарата.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: 8 януари: 1 обичай и 2 забрани, които всеки трябва да спази на празника утре
Не разкопчавате ризите си
Да, циповете се затварят, но не и копчетата. Ако не разкопчаете ризата си, тя може да се разтегне и деформира. Нищо чудно и някое копче да се скъса и ако е по-дребно да отиде и в самата машина.
Неправилно зареждане
Ако сложите твърде малко дрехи – машината работи на празен ход. При по-голямо количество – не се изплакват добре. Поради тези причини сложете толкова дрехи, че разстоянието в горната част да не е повече от 10 см. Ако пък искате да изперете определени дрехи, то ги накиснете и след това пуснете само на програма за изплакване.
Не поглеждате етикетите
Някои дрехи не са за пералня, а други пък са за определена програма. Да, хубаво е да се разделят по цвят, но също така е добре да се обърне внимание и на останалите неща. Така, ще запазите максимално дрехите си и разделянето по цветове ще има смисъл.
Още: Стихотворение на деня, 8 януари, от Дора Габе
Още: Какъв църковен празник е на 8 януари - традиции и обичаи