Да поставиш трохи в кюфтенцата е добре познат навик за повечето готвещи домакини. Хлябът допринася с обем и вкусови качества. И е обичаен подход от много време насам. По този начин струват по-евтино, а при днешните завишени цени на продуктите това е разумно и правилно. Разбрали сме за този чалъм от нашите баби, разбира се и той се е пренасял поколения наред до съвремението ни.
Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 7 януари /валутен калкулатор/
Обаче съществуват и домакини с фантазия, които умело искат да пробват нещо ново с храната вкъщи. И са открили, че има десетки неща, с които бихме могли да сложим друго, вместо съставката хляб в кюфтенцата. И съответно те се сдобиват с любопитен различен вкус. Силно вероятно е да протекат твърде интересни експерименти, които да развълнуват близките на трапезата и да щурмуват с питания каква ще да е била любопитната съставка.
По тази причина, ако имате желание да направите нещо ново с златно загорелите и обичани от всички кюфтенца, които правите, пробвайте някой от следния списък с трикове. Те ще открият пред вас оригинални вкусове и деликатесни усещания, а месните топки ще станат горещо бленувани от трапезните близки.
Нарежете ситен зеленчук
Още: Фразите за живота, които всеки изпитва рано или късно на свой гръб
Още: Стихотворение на деня, 7 януари, от Пейо Яворов
Триумфа на жестока вкусотия. Фино нарязаните зеленчуци като моркови, чушки, лук, целина действат добре като новаторски заместници на трохите. Създават интересна текстура и обем на вкуса, разяждащ аромат и топките от кайма се получават адски вкусни!
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Каква е разликата между автомобилите на дизел или бензин?
Още: Голям църковен празник иде утре, 7 януари, спазват се редица традиции и обичаи
Начин на употреба:
Дойде ли моментът да започнете да овалвате кюфтенцата, грижливо нарежете свежи морковчета и целина на ситни парченца. Другата проверена комбинация е лук и чушки, но без угризения може да сте на принципа проба-грешка.
Задължително е да прибавите зеленчуците равномерно в сместа за кюфтетата, а като сте готови ги прибавете към кюфтетата по начина, по който в други случаи сте го направили с хляба.
Още: Пчелар: НЕ съхранявайте меда на това място, става безполезен
Още: Трапеза за Ивановден: Какво трябва да присъства по традиция на нея
Време е за крекери
Популярният фаворит на много готвещи хора. Въпросните малки солени бисквити са възможен заместник на хлебните трохи. Крекерите се отличават с характерен вкус и прибавят хрупкава текстура към сготвените вкъщи кюфтета. Също така се продават с разнообразни вкусове и може да пробвате различни вариации с ароматите им.
Начин на употреба:
Разрежете пакета с крекери и го изсипете в съд. Натрошете с вилица на малки парченца. С здраво до превръщането им в прах. Прибавете към кюфтенцата, старателно ги включете в каймата.
Един любопитен заместител
Овесените ядки са здравословен заместник на хляба в кюфтенцата. Те са богати на фибри, които ви държат сити и издържливи. По-подходящи са от трохите и са прекрасна добавка към кюфтетата.
Начин на употреба
Прибавете близо четвърт чаша ядки от овес за всяка четвърт чаша галета. Въдворете овесените ядки в по-голямата смес използвайки лъжица, до момента, в който се разпределят в добра пропорция.
Интересна идея - картофено пюре
Пюрето от картофи десетилетия е уместен и оригинален заместник на хляба в ястията от кайма. С него те се сдобиват с по-плътен вкус, който приеман с благодатна радост от всички на трапезата. Ще останете адски приятно изненадани!
Чиа - здравословна алтернатива
Семената от чиа имат характера на брилянтен заместник на галета в кюфтенцата по 3 причини. Те не съдържат глутен, което ги титулива като полезнотворна алтернатива. Притежават същия неизразен вкус като хлебните трохи, тъй че не биха могли да изменят вкуса на гозбата. И в съотвествие с овеса са с голямо изобилие на фибри, което ще пази ситост за по-дълъг период от кюфтетата, направени с хляб.
Скъп вариант, но с невероятен вкус
Безспорно, пармезанът ще ви излезе солено, но ароматът на кюфтетата ще бъде шашкащо впечатляващ. Вкусният пармезан предлага 27% от всекидневната ви нужда от калций, 19% от всекидневната ви необходимост от натрий. Доброто в случая е, че издържа в хладилника цели месеци и непременно ще ви е готов за хранително разпореждане, щом в уикенда запретнете ръкави да сложите в тигана кюфтенца.
Начин на употреба:
В блендер сложете две-три чашки ситно настърган пармезан, половин чаша свеж магданоз и 2-3, по вкус скилидки чесън. Разбийте, докато миксът оформи фини трохи. Оваляйте каймяните топчици в частичките пармезан. Изпържете така с каймата.
Шайби оризовки? Разнообразните оризовки
Опитвали сте от ония кръгли шайби оризовки, които има по магазините, нали така? Те определено биха могли да представляват фундаментално интересен вариант Б на хляба. По същия начин, по който крекерите се пакетират с различни вкусове, така и оризовките ще формират любопитен нюанс на вашите приготвени вкъщи кюфтенца.
Начин на употреба:
Натрошете оризовките като за начало. Най-удобно е като ги пъхнете в найлонов плик и прокарате през тях с точилка, за да се получат трохи. После миксирате с месото и подправките както винаги.
Обогатяте трапезата с тези заместители и ще сте наистина изненадани! Оригиналните кюфтета ще са по вкуса на всички и ще любопитстват каква е скритата съставка. Експериментирайте повече на трапезата за удоволствие на вас и на вашите близки!