Не сме перфектни, всеки има силни и слаби страни. Психологията на личността и нейните конституционни характеристики на тялото определят наличието на положителни и отрицателни качества на човек. Постоянността на проявлението на характера определя състоянието на нервната система. В същото време неговата динамика - външни фактори. Обществото, в което човек живее, диктува условия под формата на общоприети норми и правила на поведение.
От раждането на всеки са приписани добри и лоши качества. Но как ще се проявят в по-късен етап, зависи до голяма степен от образованието, способността да се контролираш във всяка ситуация. Възпитанието и типът семейни отношения имат голямо значение за формирането на черти на характера на детето. Често преобладаването на отрицателни черти се превръща в сериозна пречка за проспериращ живот, приятелство, намиране на добра работа, а също и в любовта.
Работодателите често искат от своите кандидати да изброят своите недостатъци. Това се прави, за да се прецени колко самокритичен е кандидатът и дали е способен да възприема градивна критика. Затова не трябва да оставяте това поле в автобиографията празно или да поставяте тире. В същото време трябва да внимавате при избора на отрицателни качества.
С тези талисмани ще предпазите ДОМА си
Списък на 9 най-характерни отрицателни черти на негативните хора
Списъкът на чертите на най-негативните хора може да стане доста впечатляващ. Освен това много качества са подобни едно на друго или следват едни от други. Ето защо тук ще изброя основните черти на характера, които се считат за отрицателни в обществото:
· Авторитаризъм - желанието за потискане и доминиране, независимо от желанията и интересите на другите.
· Агресивността е враждебно разположение, конфликт, който може да бъде както предразположеност към вреда, така и афективно състояние.
· Хазартно поведение е черта на личността, която се изразява в бърза загуба на контрол върху поведението при постигане на дадена цел. Често се свързва с игра, риск, опасност.
· Алчността е прекомерно желание за обогатяване. Това качество се нарича още скъперничество, алчност.
· Безотговорността е присъща на хора, които не знаят как или не искат да носят отговорност за последствията от своите действия, думи, спазват установените правила и норми.
· Безразличието е апатично отношение към другите хора, към работата или към живота като цяло.
· Безпощадността е жестокост заради самата жестокост, чиято цел е себеутвърждаване и получаване на удовлетворение от знанието, че на някого се причинява болка и страдание.
· Арогантност - незачитане на правилата за благоприличие, етика и морал, закони, лични граници на другите. Синоними на това понятие са нетактичност и перчене.
· Вулгарността често се използва като отрицателна характеристика на вкуса на човека, противоположна на концепцията за красота. Може да се отнася не само за външния вид, но и за поведението, описвайки го като грубо, публично, вулгарно, неприлично.