Емоционалното привличане не е причина да дадете на сърцето си зелна светлина, дори ако партньорът ви изглежда като истинско чудо. В тази статия ще ви разкажем за 7 вида партньори, с които е по-добре да не започвате връзка.
1. Вечното дете
Такива хора не са готови за реалния живот с всичките му трудности и проблеми. Те прекалено ценят свободата си. Работа, отговорност, преместване - всичко е трудно. Деца, ново ниво на взаимоотношения? Защо толкова бързо! Те не искат да се променят, да инвестират в нещо полезно, да се грижат за близките. Дори не чакайте от тях подобни действия. Те или се бунтуват срещу системата, или са зависими финансово от близките си, компенсирайки ежедневната си неспособност. Решете сами, колко близо е ролята на родител за вас, готови ли сте да разчитате само на себе си, прощавайки капризите и непостоянството у партньора си?
2. Заклет перфекционист
Установяването на връзка с него е опасно за психиката. Пригответе се за цялостен опис на вашите собствени навици и желания. Защо да ядете месо на закуска, когато може да си направите смути? Защо ризата ви не съвпада с тона на чорапите ви? Как да не ходите на фитнес всяка вечер? Колко още ще работите в непредставителна позиция? Проблемът с перфекционистите е в щателното им желание да държат всичко под контрол и да променят всичко за себе си. Между другото, те самите не искат да се променят.
3. Деструктивист
Отначало създава впечатление на нежен и уязвим ангел, чийто живот е бил несправедлив към него. И все пак, зад целия този чар и престорена „доброта“ се крие истинският Отело, манипулатор и тиранин. Целта на такива хора е да хванат партньор на куката и да управляват неограничено, задоволявайки техните амбиции и инстинктивен порив към насилие. За да не попаднат в капан, помнете: деструктивните хора трудно потискат ревността. Те често бързат с нещата, налагат своята помощ и визия за ситуацията, а също така мразят да признават грешки. Чувството за вина не е характерно за тях.
4. Зависими
Всички разбират, че не си струва да започнете връзка с алкохолици или зависими от хазарта (за третото и дума да не става). Пристрастяването обаче може да приеме различни форми. Например - прекомерна привързаност към диетите, работохолизъм, пристрастяване към любовта, мания за спортни постижения или общуване в социалните мрежи. Основният недостатък на такива партньори е, че те са толкова зависими от своите зависимости, че без „доза“ изпадат в депресия, държат се агресивно. И така, има ли смисъл да казваме колко трудно е да живееш с тях, когато не можеш да се довериш на нищо?
Следва продължение…