Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

6 чувства, които изпитват ПЕСИМИСТИЧНИТЕ хора

14 март 2022, 20:30 часа

Всеки приема щастието по различен начин и се радва на различни неща. Рядко можем да открием еднозначни отговори на въпроса Що е то щастие, но пък със сигурност ще получим много еднакви по смисъл за идентифициране на нещастието. Това неприятно и потискащо чувство не е пропуснало никого, но за съжаление някои хора позволяват мрачните мисли да завладеят целия им живот. Експертите в тази сфера споделят, че нещастните хора имат някои навици, които следват ежедневно и именно те им пречат да се избавят от песимистичното настроение. Ето и някои от тях:

Живеят за бъдещето

Нещастните хора винаги поставят условия и срокове, в които да бъдат щастливи. Например казват, че щастието ще ги сполети едва когато разрешат даден проблем или когато постигнат някоя своя цел вместо да се съсредоточат върху това, което имат в момента и да бъдат щастливи и благодарни за него. 

Фокусират се твърде много върху придобиването на разни материални предмети

Те изпитват нуждата да пазаруват възможно най-много, както и да си позволяват различни по-големи материални неща, които изискват определена инвестиция – коли, къщи и т.н. Нещастните хора смятат, че материалното няма да им доведе нещастие и разочарование за разлика от хората – приятели, семейство, любов, колеги.

Прекарват прекалено много време вкъщи

Всеки при по-тежък момент от живота си избира да прекарва малко повече време вкъщи. Но когато това се случва редовно, позволяваме на депресията да се настани удобно в живота ни и сами се излагаме на нещастието.

Виждат се като жертви

Тези хора смятат живота си за изключително труден и несправедлив. Не мислят, че сами могат да го променят към по-добро и се приемат като една жертва на съдбата, вместо да се изправят срещу нея. Нещастните хора са склонни постоянно да мрънкат и да се оплакват от живота си, играят го безпомощни и за тях е абсурдно да предприемат някакво действие за промяна на ситуацията им.

Песимистично настроени

Разбира се, песимизмът подхранва тяхното нещастие и ги кара да изпадат в още по-дълбока депресия. Те често създават нереални „черни“ сценарии в ума си, като това засилва и поводите им за оплакване и позицията им на жертва.

Винаги се сравняват с останалите

Нещастните хора завиждат на тези, които са открили щастието и съвсем обмислено се сравняват с тях – с техните постижения, живот, кариера и т.н. Това обаче ги потиска допълнително, а никак не ги мотивира и окуражава. Те им завиждат и отново обвиняват съдбата за нещастния живот, който им е дала.

Ивайло Григоров
Ивайло Григоров Отговорен редактор
Новините днес