Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

5 правила за разпределяне на домакинските задължения поравно

01 ноември 2023, 10:00 часа

Вижте 5 прости правила, които ще ви помогнат да разпределите справедливо домакинската работа и да избегнете конфликти. Не само ще можете да създадете справедлива система, но и ще можете да укрепите връзката си един с друг.

Още: Знаете ли кога настъпва китайската нова година?

Още: Как да подсилим изтощената коса след боядисване?

1. Посочете ясно какво трябва да се направи и как

Всичко започва с ясно дефиниране на стъпките, които трябва да се предприемат, за да се изпълни определена задача. Важно е да постигнете съгласие относно стандартите и начините за изпълнение на всяка отговорност, за да избегнете разногласия и раздразнителност.

Лоша поличба: домакински задължения, които не могат да се правят през нощта

Още: Кои билки се смята, че помагат за брадавици?

Още: Паунд - лев. Колко струва един британски паунд към български лев днес, 22 януари /валутен калкулатор/

2. Обсъждайте списъка си със задачи всяка седмица

Споделянето на домакинските задължения е процес, който изисква непрекъснато обсъждане и коригиране. Понякога има повече пране, друг път е невъзможно да се справите с мръсните чинии сами. В идеалния случай партньорите трябва да отделят време поне веднъж на всеки седем дни, за да обсъдят текущия график и да планират следващата седмица. Колкото по-често провеждате такива разговори, толкова по-лесно ще разрешавате възникнали проблеми.

3. Играйте със силните страни на всеки от вас

Във всяка двойка има задачи, които единият изпълнява с голямо удоволствие, а другият може да не ги харесва. Използвайте тези предпочитания във ваша полза и създайте система, която работи и за двама ви. Например, ако човек обича да мие подовете, много по-логично е да му възложите тази отговорност, а момичето може да поеме омразните чинии. Системата е ясна.

Още: Стихотворение на деня, 22 януари, от Пейо Яворов

Още: Трябва ли да се пълни догоре с гориво резервоарът на колата през зимата

5 прости правила да поддържаме домашните си задължения, когато сме под стрес

4. Не чакайте напомняне

Щастливите връзки се градят на взаимно доверие и увереност в партньора. Всеки от вас трябва да може самостоятелно да се справя със задачите без постоянни напомняния и контрол. Разделението на отговорностите предполага, че и двете половини са в състояние сами да решат битов проблем от планирането до изпълнението.

5. Бъдете гъвкави

Семейните отговорности и тяхното разпределение може да се променят с времето. Бъдете гъвкави и отворени към предоговаряне на условията и корекции на съществуващата система. Промени в работния ви график, графика за хобита, дневния режим на децата... Всичко това ще повлияе на способността ви да изпълнявате домакинските задължения. Редовно обсъждайте и актуализирайте системата, за да сте сигурни, че остава справедлива и ефективна.

Правилното разпределение на домакинските задължения е един от ключовите фактори за поддържане на хармонията в дома. Всички тези правила ще помогнат не само за справедливо разпределяне на домакинските задължения, но и за укрепване на връзката ви помежду си

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Михалева
Десислава Михалева Отговорен редактор
Новините днес