След раздяла много от нас изпитват силни емоции и се оказват в състояние на криза. Нека да разберем какви грешки трябва да се избягват веднага след прекратяване на връзката.
Още: Как се правят традиционните колачета за Бъдни вечер
Още: Как да включим червеното зеле в менюто си и какви са неговите ползи
Няма нужда веднага да търсите заместител
Още: Можете да поправите всичко: Ето как се разпада една връзка и как да предотвратите процеса
Още: Неща, които едно дете никога няма да прости на родителите си: Дори когато са стари и немощни
Още: Гъвкава диета - гъвкаво ядем каквото си искаме
Опитът да компенсирате загубата на партньор в момента рядко води до нещо добро. Най-вероятно бързо ще се окажете в същата ситуация, която е довела до раздялата, или дори по-лошо, защото по този начин не решавате проблемите, а просто се криете от тях в нова връзка.
Още: Какво задължително се слага на маса на Бъдни вечер
Още: Ползи и приложение на белия пипер
Определено не трябва да ходите на никакви курсове за саморазвитие
Важно е да се разбере, че всяка криза, особено в началния етап, трябва да бъде преживяна сама, обмислена и осмислена. Никой не знае по-добре от вас какво ви се е случило и какви емоции сте изпитали във връзка с това.
Още: Котките пазят дома и стопаните си от зли сили и магии
Още: 3-те зодии, на които им предстои РАЗДЯЛА през ноември 2024
Свързването с професионален психолог, който отделя време специално за вас и се задълбочава във вашите преживявания, е значително различно от посещаването на масови курсове за саморазвитие, където гуруто предлага универсални решения за тълпи от хора, без да взема предвид вашата лична ситуация.
Няма спешна нужда да променяте имиджа, цвета на косата или стила на облекло
Такива промени може да не доведат до очакваните от вас последствия. По-добре е да сте в същото състояние, в което сте напуснали връзката, защото ако драстично промените само външната картина, отново ще се озовете на грешното място.
Още: Това не е живот: Как да спрем да зависим от друг човек?
Това ще бъде опит да станете различен човек, сякаш тази неприятна криза не ви се е случила, и да избегнете негативните чувства и спомени, а не да се изправите лице в лице с тях.
Няма нужда да включвате активно други, като роднини и приятели.
В такава ситуация можете да изслушате много съвети от съпричастни хора, които също ще ви отвлекат от същността на проблема. Те, желаейки да подкрепят, единодушно ще твърдят, че сте прави във всичко и бившият ви просто не е достоен за вас.
Не е лесно да устоите на изкушението да повярвате на тези думи и по този начин да избегнете личната отговорност. Това обаче само влошава ситуацията, лишавайки ви от възможността за растеж и самоосъзнаване.
И накрая, и най-важното, не пренебрегвайте симптомите на депресия.
Раздялата може да бъде изключително болезнена, а в критични случаи не можете да минете без помощта на специалист. Обърнете внимание на такива прояви като апатия, ниско самочувствие, загуба на апетит и желание за общуване, проблеми със съня или пълно прехвърляне на вината върху себе си, когато започнете да мислите, че „трябваше да се приспособиш“ или „трябваше издържиш.“ Тези сигнали не трябва да се приемат с пренебрежение.
След раздяла е важно да отделите време за здравето и развитието си. Това е идеалният момент да се съсредоточите върху себе си и вашите нужди.