Не само момичетата могат да бъдат чувствителни към някои думи, адресирани до тях. Силната половина от човечеството също не понася определени фрази от половинката си.
Още: Как завесите ви да изглеждат като нови – лесни стъпки за перфектен резултат
Още: Надхитрите сезонните болести с тези основни продукти – имате ги у дома
Противно на общоприетото мнение, че е трудно да обидиш силния пол, има достатъчно причини да го направиш. Ето защо, преди да говорите, трябва да помислите няколко пъти. Какви фрази могат да отблъснат мъжа?
Още: Ето кои са най-желаните жени според зодията
Още: Думите са енергия: Никога не говорете лошо за себе си, дори на шега. Умът ни не прави разлика
Още: Бърза домакинска помощ: Ето как да почистим и най-загорелите тенджери
Фраза: "Ти трябва"
Тази фраза се възприема остро както в близки, така и в приятелски отношения. Представата, че той е мъж, трябва да е нищо повече от наложен стереотип. Фразата има принудително консуматорско значение. Думите задължават мъжа да извършва някои действия, които той не иска и не трябва да прави. По правило, реакцията на тази фраза сред мъжката половина на човечеството е незабавна отбранителна, а често и агресивна. По-приятно е да направите нещо според личното си желание, а не насила.
Още: Знаете ли кога настъпва китайската нова година?
Още: Как да подсилим изтощената коса след боядисване?
Фраза: „Мога да се справя сама“
Още: Кои билки се смята, че помагат за брадавици?
Още: Защо мъжът не нарича жената по име
Фраза, която на мъжки език означава: „Нямам нужда от теб, защото мога да направя всичко сама“. Най-често партньорът предлага помощ, защото иска да покаже внимание или да бъде полезен, като по този начин се уверява, че е необходим.
Ако предложението за помощ се отхвърля отново и отново, позовавайки се на собствените си възможности, това първо наранява мъжа, след това го лишава от инициативата му и след това напълно го отблъсква от жената.
Фраза: „Родителите ти са такива...“
Още: Най-честите симптоми на миома на матката
„Ходил ли си пак да видиш майка си?“, „Същият си като баща си...“ – свещен е въпросът на родителите дали половинката им ги харесва или не. Всякакви атаки към близки не могат да останат незабелязани, дори ако мъжът визуално иска да изглади чувствителна тема и не показва остра реакция. „Да, партньорът вече е пораснал и вече не е малък, но това не означава, че той не трябва да проявява грижи, да посещава, да помага на родителите си, колкото и специфични и специални да са те.
Фраза: „И съпругът на моята приятелка...“
С тези думи жената иска да мотивира мъжа да бъде по-добър / по-грижовен / по-богат. Но всъщност, освен разочарование и недоумение, защо все още си с него? - тази фраза не носи нищо.
В този момент мъжът няма желание да се промени или да започне да прави нещо. Напротив, има желание да стане и да си тръгне, казвайки: „Можеш да намериш някой, който ти подхожда“.
Фраза: „Къде беше?“
Самата формулировка на въпроса напомня за отношенията дете-родител. Където жената е в позицията на взискателна майка, а мъжът е виновно дете. В допълнение към факта, че такава формулировка на въпроса не предполага никакво доверие в една връзка, тя също лишава мъжа от лично пространство и чувство за свобода, което е толкова важно за него.