Сигналът за Интернет е доста важен в днешно време, но има 10 предмета, които могат да му попречат. Ето кои са те:
Микровълнови фурни: Микровълновите фурни работят в същата честотна лента като много рутери (2,4 GHz), което може да доведе до смущения, когато и двете се използват едновременно. Опитайте се да държите рутера си далеч от микровълновата печка.
Безжични телефони: По-старите безжични телефони, особено тези, които работят на честота 2,4 GHz, могат да смущават Wi-Fi сигналите. Помислете за преминаване към DECT (Digital Enhanced Cordless Telecommunications) телефони, които работят на други честоти.
Bluetooth устройства: Bluetooth устройства, като високоговорители, клавиатури и слушалки, могат да причинят смущения, особено ако се намират в непосредствена близост до рутера. Дръжте тези устройства далеч от него или използвайте 5 GHz честотна лента за Wi-Fi.
Интернетът вкъщи е бавен? Направете това с рутера и ще стане два пъти по-бърз
Метални предмети: Големи метални предмети, като хладилници, шкафове за документи и огледала, могат да отразяват или поглъщат Wi-Fi сигнали, което води до по-слабо покритие в определени зони на дома ви. Опитайте се да разположите рутера си далеч от такива предмети или използвайте Wi-Fi удължител, за да подобрите покритието.
Бетонни стени: Бетонните стени могат да блокират Wi-Fi сигналите, особено ако съдържат метална армировка. Помислете за поставяне на рутера си на централно място или за използване на мрежова Wi-Fi система, за да осигурите по-добро покритие в целия си дом.
Рибни резервоари: Известно е, че водата поглъща Wi-Fi сигналите, така че поставянето на рутер в близост до голям аквариум с риба може да доведе до смущения в сигнала. Опитайте се да държите рутера далеч от водоизточници или използвайте Wi-Fi удължител, за да достигнете до зони, засегнати от загуба на сигнал.
Флуоресцентни лампи: Флуоресцентните осветителни тела могат да излъчват електромагнитни смущения, които нарушават Wi-Fi сигналите. Ако е възможно, преминете на LED осветление или разположете рутера си далеч от флуоресцентни осветителни тела, за да намалите смущенията.
Бебешки монитори: Аналоговите бебешки монитори, работещи на честота 2,4 GHz, могат да смущават Wi-Fi сигналите. Помислете за използване на цифрови бебешки монитори или за поставяне на рутера далеч от бебешкия монитор, за да избегнете смущенията.
Ако сигналът на рутера ви е слаб, направете това, ще стане два пъти по-силен
Безжични охранителни камери: Безжичните охранителни камери, работещи на същата честотна лента като рутера, могат да причинят смущения. Опитайте се да разположите камерите на стратегическо място или използвайте камери, които работят на различни честотни ленти, за да сведете до минимум смущенията.
Wi-Fi мрежи на съседите: Ако живеете в гъсто населен район, съседните Wi-Fi мрежи могат да смущават вашата мрежа. Използвайте Wi-Fi канали, които са по-малко натоварени, или превключете на 5 GHz честотна лента за по-малко смущения от съседните мрежи.
Като се съобразявате с тези потенциални източници на смущения и предприемате стъпки за намаляването им, можете да подобрите работата и надеждността на домашната си Wi-Fi мрежа.