Есента е в разцвета си, а след нея ни очакват зимните снегове и минусовите температури. Едно от най-неприятните усещания е това за студ. Той създава и потенциална опасност от активиране на различни хронични заболявания и болежки. Как да се справим със ситуацията, ако прекарваме повече време навън? Как да се стоплим? Предлагаме ви 10 лесни начина да се сгреете в студа
Още: За какво се използва екстрактът от смокинови листа
Още: Какво крие вашата четка за коса: Невидимата заплаха, за която трихолозите предупреждават
1. Движение. Ако ви се налага да чакате навън при минусови температури, като например автобусната спирка на градския транспорт, най-доброто решение е да се движите. Колкото повече активни движения извършвате, толкова по-топло ви става. Потривайте ръце, вървете, пляскайте, клякайте, потропвайте с крака – важното е да се стоплите и да не чувствате крайниците си като вледенени.
2. Чаено парти. Консумацията на горещи храни и напитки е сгряващо докосване в студените дни. Топлата супа и ароматният горещ чай са идеално решение за зимния сезон.
3. Гореща кръв. Чаша вино ви спасява от мръзненето. Внимавайте обаче с количеството. Макар и полезна, не бива да се прекалява с напитката. Високоградусните питиета също сгряват, но те притъпяват мислите, чувствата и разумното поведение и лесно могат да доведат до неразумни действия и последващо измръзване с тежки последици.
Още: Защо се смята, че чесновата вода помага за силен имунитет
Още: 7 неща от хладилника, които трябва да изхвърлите още сега
4. Топлина от кухнята. Редица храни и подправки имат сгряващ тялото ефект и са особено подходящи и препоръчителни за мразовитите зимни дни. Такива са лютите храни и подправки – чесън, лук, къри, пипер, чили. Всички те придават на храната и ястията пикантен вкус и загряват организма отвътре.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Как завесите ви да изглеждат като нови – лесни стъпки за перфектен резултат
Още: Надхитрите сезонните болести с тези основни продукти – имате ги у дома
5. Облечете се. Топли дрехи от естествени материи, топли и подплатени обувки, термочорапи, ръкавици, шапка – доброто облекло от подходящи тъкани може да запази топлината на тялото и да не позволи преохлаждане.
6. Облечете дома си. Проверете дограмата и поставете специални прегради на пътя на студения въздух, ако усетите хлад под вратата или от прозорците. Снабдете диваните и леглото си с топли завивки. Не пропускайте удобните и топли зимни пантофи.
7. Добавете магнезий към менюто си. Магнезият подобрява кръвообращението в крайниците и помага да ви е по-топло. Добавете към дневните ястия храни, богати на магнезий, а при доказан дефицит се обърнете към лекаря, за да предпише лекарствен препарат, съдържащ ценния минерал.
Още: Думите са енергия: Никога не говорете лошо за себе си, дори на шега. Умът ни не прави разлика
Още: Бърза домакинска помощ: Ето как да почистим и най-загорелите тенджери
8. Джинджифилова магия. Опитайте джинджифил. Мощен антиоксидант, носещ много ползи за здравословното състояние, той се справя успешно с възпалителните процеси и не само стимулира имунната система и предпазва от вируси, но и сгрява тялото.
9. Силата на водата. Студеното време ни кара да пием по-малко течности. Недостатъчната хидратация води до по-бързо разпространяване на студа по тялото. Може да замените водата с топло мляко и чай, но не позволявайте да се дехидратирате.
10. Благотворен масаж. Масажът, съчетан с кремове и масла, богати на затоплящи съставки като ший, какао и кокосово масло, позволява тялото да се сгрее бързо и да се разнесе из него приятно затоплящо усещане.