Ивет Стайкова, обвинена за убийството на баба си (актрисата Виолета Донева) през октомври 2022 г. в столичния кв. „Изток“, остава с мярка "задържане под стража". Това определи тричленен състав на Апелативен съд – София.
Още: Десислава Иванчева остава в затвора
Още: Когато има тайна: Съдът постанови как да се публикуват съдебни решения с класифицирана информация
Не е разколебано обоснованото предположение, че младата жена е извършител на престъплението, в което е обвинена, при изменение на мярката съществува опасност обвиняемата да извърши ново престъпление, предвид начинът на извършване на убийството и поведението й.
Определението на САС е окончателно и не подлежи на обжалване.
Инцидентът стана в края на октомври в дома на 81-годишната жена. Прокуратурата твърди, че по делото има достатъчно доказателства, в т.ч. и ДНК експертиза, които потвърждават обвинителната теза.
Още: Затягат режима на арбитражните съдилища в България
Още: Бившият военен министър Николай Ненчев осъди прокуратурата за 50 000 лв.
Още: Внучката на Виолета Донева пред съда: Животът е пред мен, искам да живея
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Откриха незаконна кланица в Ихтиман
Още: "Ще те убия някой ден": Георги Георгиев подаде жалба срещу Дебора