Певицата Белослава получи присъда от 4 месеца условно с три години изпитателен срок, след като през лятото на 2023 г. беше хваната да шофира след употреба на алкохол.
Още: Промяна за по-бързо правосъдие в България: Чрез отдавна известно "технологично чудо"
Още: "Петьо Еврото поема нещата": Съдът върна на Златанови завзетата от "Осемте джуджета" фирма
Свидетелството ѝ за управление на МПС е отнето в период от 6 месеца. Трябва да плати и глоба от 150 лв.
Тя е сключила споразумение с прокуратурата, което е одобрено от Софийския районен съд и е влязло в сила.
Още: Белослава затвори чисто новия си хотел в Лозенец заради бедствието
Още: Върнаха на работа училищна директорка, задържана с 10 000 лв. подкуп
Още: Безразсъдно шофиране: 20-годишен кара с 220 км/ч на АМ „Тракия”
Случаят
На 11 юли, около 3:30 ч., Белослава Йонова беше спряна на на столичния бул. "Александър Пушкин", а пробата с дрегер отчете 1,25 промила алкохол в издишания въздух.
До проверката се е стигнало, след като униформените забелязали Белослава да излиза от денонощен магазин. След като се качила на колата и потеглила, патрулът я спрял. По-късно стана ясно, че преди да бъде задържана, певицата е празнувала рождения си ден. Белослава отказала да даде кръвна проба.
Още: „Виновникът не е един“: Бащата на Сияна с писмо до Сарафов
Още: Нападение и побой заради сексуална ориентация в центъра на София
На певицата не беше наложена мярка за неотклонение, тъй като тя няма други нарушения или криминални прояви и бе счетено, че няма опасност да се укрие или извърши друго престъпление.
Белослава можеше да влезе и в затвора. За нарушението, извършено от Йонова, законът предвижда наказание "лишаване от свобода" от 1 до 3 години и с глоба от 200 до 1000 лева.
Още: Полицията в Русе трудно ще смогне на учениците с тротинетки
Още: Сарафов не казва какво е установила проверката на делата по казуса "Осемте джуджета"
Още: След пиянската издънка: Ето къде се подвизава Белослава (СНИМКИ)