Рекордните 322 нелегални мигранти са спрени днес на българо-турската граница при мащабна специализирана полицейска операция.
Още: "Прахчета, вейпове, кристали, метаамфетамин": Задържаха четирима за дрога в София
Още: Фалшива фейсбук страница събира данни за банкови карти от името на „България Еър“
Новината съобщи комисар Ивайло Тончев, началник на Граничното полицейско управление в Елхово.
Операцията се провежда през целия ден на територията на областите Бургас и Ямбол. В нея участват около 700 служители на МВР. Обособени са 25 контролни пункта в пътни участъци в общините Малко Търново, Средец и Елхово. По време на проверките са задържани 10 нелегални мигранти от Мароко и двама български граждани с тях в района на Средец, поясни Тончев.
По думите му - мигрантският натиск е по-силен в сравнение с миналата година.
Още: Арестуваха училищен директор за 10 евро подкуп
Още: Кола блъсна линейка в София, пострадал е лекар (СНИМКА)
"Към 16 часа, в резултат на извършените до момента действия в различни участъци на границата, при 18 случая не е допуснато незаконното преминаване на българска територия на общо 322 лица. Операцията продължава и към момента", съобщиха от пресцентъра на МВР.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Откриха над 10 000 флакона с райски газ в склад край Чепинци (СНИМКИ)
Още: Съд потвърди доживотните присъди на Орлин и Пламен Владимирови за убийството на Евгения
Превозването на мигранти се извършва с всякакъв вид транспортни средства. "Включително и линейки, автомобили тип баничарки, бусове, леки автомобили, в частност комби. В момента с тези сили и средства успяваме да се справим", подчерта комисар Тончев, цитиран от БТА.
Операцията ще продължи до отпадането на нейната необходимост, допълни началникът на Граничното полицейско управление в Елхово.
Още: Свързан ли е актьорът Кристиан Кирилов с разбитата от ГДБОП престъпна група? (ВИДЕО)
Още: Пак се правили на полицаи: Задържаха двама ало-измамници