Софийската районна прокуратура обвини Кристиян Христов за незаконно подслушване на Петьо Петров

03 юни 2023, 18:48 часа • 8727 | прочитания

Софийската районна прокуратура (СРП) привлече към наказателна отговорност Кристиян Христов, формалния собственик на дружествата "Изамет", за незаконно използване на техническо средство, предназначено за негласно събиране на информация. Това съобщиха от прокуратурата, цитирани от БТА.

Още: Родила сама, без лекари, в леглото: Родилка ще съди болница

Още: “Магнитски“ няма да им се размине: Експерт за санкциите срещу Пеевски и Горанов

В документа се казва, че между 25.05.2018 г. и 30.05.2023 г. на различни места на територията на София, Христов без надлежно разрешително, е използвал специално техническо средство, предназначено за негласно събиране на информация. Той е записвал разговорите на обвиняемия Петьо Петров, известен като Петьо Еврото, с различни български граждани и магистрати.

На Кристиян Христов е наложена мярка за неотклонение „парична гаранция“ в размер на 1000 лева, както и забрана за напускане на България. Припомняме, че Христов бе арестуван на 31 май пред сградата на Българската телеграфна агенция (БТА) преди извънредна пресконференция по повод казуса "Осемте джуджета". 

ОЩЕ: "Сарафов много пъти бе проводник на интересите на Петьо Еврото": Снежанка от "Осемте джуджета" (ВИДЕО)

Още: Само за месец: Четирицифрено число задържани за наркотици

Още: „Подигравка“: Майката на Митко от Цалапица иска доживотен затвор за убийците на сина й

Междувременно по същото досъдебно производство, обвиняемият Петьо Петров е обявен за издирване чрез Европол и Шенгенската информационна система (ШИС). Чрез ШИС е обявено за издирване и неговото дете. Разследването по случая продължава, информират още от СРП.

На 29 и 30 май прокуратурата и МВР предприеха мащабна акция в София, в рамките на която бяха претърсени помещения в и до гръцки ресторант на бул. „Черни връх“ в кв. „Драгалевци“.

Кристиян Христов е 26-годишен боксьор. Всички дялове в асансьорния завод „Изамет“ получава, докато Явор Златанов, синът на бизнесмена Илия Златанов, собственик на асансьорния завод в Дупница, е лежал в болница. Тогава той е взел решение да ги прехвърли именно на Христов.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес