В над 90% от случаите, когато се констатира такова състояние, банката възмездява клиента. Включително, когато има съмнения за неговото съпричастие - редно е да се възмезди. Все едно какво е говорено на клиента и какво е накаран да подпише. Междувременно се проверява случая.
Още: Заради мъгла: Три катастрофи в Благоевградско
Още: Тежка катастрофа край Костинброд, има загинал
Това заяви финансистът Емил Хърсев в коментар за случая с бившия национал и играч на ЦСКА Мартин Петров, който е сезирал прокуратурата за източени без негово знание 3,8 милиона лева от банковите му сметки в "УниКредит Булбанк" АД.
Банката отговаря за действията на своите служители, категоричен беше Хърсев и допълни, че клиентът с нищо не е задължен, той има право.
По думите му, в много големи случаи подобни обири всъщност се оказват замесени и двете страни - и банковият служител, и клиентът на банката. По информация на Actualno.com, личният банкер на Мартин Петров Ирина Ч. А. е уволнена заради този случай, а "УниКредит Булбанк" е подала сигнал пред прокуратурата преди самият Петров да го стори. Има и информация, че Ирина Ч. А. е отишла да работи в друга банка, но няма яснота коя е тази банка и дали банкерката продължава да работи в сектора.
Още: 9-годишно дете е починало на занималнята си в училище във Велико Търново
Още: Тежка катастрофа с трима загинали край Силистра
"В ЕС има много повече такива измами България е една от страните, които най-малко е засегната," каза още Хърсев.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Съдът на ЕС: Електронни фишове и глоби за тол такси в България масово падат, може и за винетките
Още: Агенция "Митници" с удар: Над 40 хил. дози лекарства и добавки са иззети при международна операция
Може и има случай на измама тип "Мадоф", много ще се учудя, ако банката има някаква вина. Това коментира пред Нова телевизия финансистът Владимир Каролев, като посочи, че е възможно и Мартин Петров се е предоверил на личния си банкер.
Като особено смущаващ беше посочен фактът, че е имало над 450 операции по сметките на Петров за много дълъг период от време - 10 години.
На въпрос как личният банкер удостоверява, че дадена транзакция става по желание на клиента си – след като няма изрично пълномощно за всяка операция от клиента, Каролев отвърна, че "му е малко ... не знам как може да стане". Без пълномощно да се теглят пари, да се прехвърлят пари от една сметка в друга ми се вижда леко невъзможно, освен ако няма измама. Един човек не би могъл да го направи това нещо, каза Каролев.
Още: Преди окончателното произнасяне на съда: Георги Семерджиев иска по-малка присъда
Още: Без дори да разберат: Чужденци, купили имоти у нас, станаха жертва на измамна схема