Прокуратурата протестира издаденото разрешение от 27.12 .2017 г. на РИОСВ Бургас, с което се дава разрешение за изграждането на „подпорната стена” и ваканционен комплекс „Алепу Вилидж” без да е необходимо провеждането на ОВОС, предаде кореспондентът на БГНЕС от черноморския град.
Още: Бомбените заплахи към български училища са изпратени от руска платформа
Още: "Няма заплахи": МВР разкри кое е породило сигналите за бомби в училищата
Вместо това е извършена по-леката процедура за съвместимост по Закона за биологичното разнообразие. По този начин инвеститорите са избегнали задължителното обществено обсъждане.
„Процедурата по ОВОС изисква задължително обществено обсъждане. Ако беше проведено такова, този скандален строеж щеше да бъде спрян на много по-ранен етап”, коментира общинският съветник от „Да, България” Димитър Найденов, който пръв подаде сигнал до прокуратурата.
Прокурор Андрей Чевеняков обяви, че решението е издадено от некомпетентен орган, тъй като е подписано от заместник-директор на РИОСВ Бургас. „За крайбрежен и свлачищен район трябва извършване на ОВОС, а такава процедура не е извършена”, коментира прокурорът
Още: Окончателно: Доживотен затвор за убиеца от "Соло"
Още: Укривали данъци и не внасяли осигуровки: Разбиха престъпна група, ощетявала бюджета с милиони
Според защитата на новия инвеститор на Алепу такава оценка не е задължителна, тъй като строежът е на 30 метра от морето, а не на брега.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: При опит да бъде нелегално пренесен: Хванаха голямо количество фреон във Видин
Още: "БОЕЦ": Висшият съдебен съвет, работещ с изтекъл мандат, си е раздал огромни бонуси
Делото беше отложено за 12 юли за събиране на нови доказателства.