Съдът гледа делото срещу бившия екоминистър Нено Димов, който е подсъдим заради водната криза в община Перник през 2019 г., днес разпитват трима свидетели, предаде репортер на БГНЕС.
Още: Десет полицаи са пострадали на протеста на "Възраждане", има задържани
Свидетелят Людмила Димитрова каза пред съдията, че "нещата се случиха през 2019 г., когато обемът на язовира намаля и се създаде ситуацията в Перник." Тогава тя е работила като експерт ВиК в община Перник. Свидетелката съобщи, че тогава Дирекция "Строителство, инвестиции и екология" към община Перник е ръководена от инж. Богомил Алексов. "През 2019 г. имаше ресорен заместник-кмет, който отговаряше за нашата дирекция – инж. Караилиев", уточни още Димитрова.
"Не са ни възлагали задачи във връзка с водоподаването към община Перник. Идвала е информация при нас за обема, притока и разхода на язовира", заяви тя и допълни, че информацията се подава от ВиК и електронно, и устно, а за писмено не си спомня.
В отговор на въпрос на прокурор Ангел Кънев свидетелката обясни, че: "Ние като колеги и в общината, и във ВиК коментираме обема на язовира като приход, разход и обем."
Още: "Прахчета, вейпове, кристали, метаамфетамин": Задържаха четирима за дрога в София
Още: Фалшива фейсбук страница събира данни за банкови карти от името на „България Еър“
Въпреки, че посочи, че е на най-ниското ниво, Димитрова подчерта, че е чувала от инж. Алексов, че с инж. Караилиев многократно са предупреждавали кмета на община Перник Вяра Церовска, че обемът на язовира намалява, като отбеляза, че това се е случило преди Церовска да излезе в предизборна кампания. Дали са взети мерки от тогавашния кмет, свидетелката няма как да каже.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Арестуваха училищен директор за 10 евро подкуп
Още: Кола блъсна линейка в София, пострадал е лекар (СНИМКА)