Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Радикално решение за българското гражданство: Идея пред комисията "Глеб Мишин"

06 март 2024, 16:51 часа • 2634 прочитания

Радикално решение предложи директорът на дирекция „Миграция“ към МВР Николай Николов по време на временната комисия "Глеб Мишин", свързана с данни за евентуално осъществяване на неправомерно предоставяне на българско гражданство. Николов направи уговорката, че говори като дългогодишен експерт, а не като директор на дирекцията. 

Още: BIRD: Сигнал за лъжесвидетелстване срещу Петьо Еврото се озовал при... Петьо Еврото

Още: Казусът със съдия Петров: ВСС се оплака от "кампанийно очерняне", за което нямало основание

Да не се дава гражданство за български произход

Той разкритикува законодателно създадения начин за представяне на документи за български произход. Според него, за да може да се пресече практиката за кандидатстване с фалшиви или неверни документи, трябва да се престане да се дава гражданство по този критерий. 

"Да не се дава гражданство на лица, които имат български произход", предложи Николов. ОЩЕ: Глеб Мишин кандидатства за българско гражданство, разкри заместник-министър

Защо?

Той обърна внимание, че в съставянето на тези документи участват чужди държави, които удостоверяват, че лицето отговаря на условията за българско гражданство. ОЩЕ: Куриозни случаи с кандидат-българи бяха разкрити пред комисията за Глеб Мишин

Още: Трима задържани при акция срещу синтетичните канабиноиди, разпространявани онлайн

Още: Повдигнаха обвинение на младата жена, наръгала трима души в центъра на София

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес