Пуснаха под гаранция бившия шеф на "Сигма"

29 септември 2014, 21:30 часа • 17461 | прочитания

Специализираният съд пусна под парична гаранция от 2000 лв. бившия шеф на моторизираното звено "Сигма" към СДВР Ивайло Василев.

Още: Присъда за прокурорския син от Перник: Искат 12 години затвор, осъждат го на 4

Още: Ядосана жена нахлу с нож в българско училище

Причината за решението стана фактът, че той има бъбречно заболяване, трябва да се лекува и няма опасност да извърши ново престъпление, информира News7.

Адвокатът на Василев - Ивета Анадолска, обясни, че клиентът редовно трябва да ходи до болницата, за да лекува обострени през последните седмици проблеми с бъбреците. Затова поиска от съда промяна на мярката му за неотклонение от домашен арест в парична гаранция.

По делото са обвинени и 6 подчинени на Василев, които са на свобода срещу 500 лв. гаранция за всеки. Според прокуратурата те са участвали в група за изнудване и редовно са събирали и предавали на Василев до 300 лв. месечно. Онези от звеното, които не искали да участват в схемата, били репресирани.

Още: 20 000 лв. за живота на Алексей Петров - съдът не вярва, че е бил уважаван преподавател

Още: Моторизиран полицай пострада при катастрофа в София

Припомняме ви, че в края на месец юли 7 полицаи от специализираното звено "Сигма" бяха задържани.

На следващия обвинения бяха повдигнати на Ивайло Василев – ръководител на групата, Георги Б., Йордан Дж., Филип М., Владислав Н., Стойко М. и Любомир Л. Според събраните до момента доказателства престъпната структура е действала от януари 2013 г.

Участниците са изнудвали водачи на МПС да дават различни по размер подкупи, за да не бъдат санкционирани за извършени от тях нарушения на пътя. В хода на разследването са използвани СРС. До момента са разпитани деветима свидетели.

Снимка: Архив

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Петър Чернев
Петър Чернев Отговорен редактор
Новините днес