Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Прокуратурата в Смолян разследва фелдшера, издавал фалшиви сертификати

23 октомври 2021, 10:18 часа • 2208 прочитания

Смолянската районна прокуратура разследва компютърна измама при вписване на неверни данни за ваксинирани пациенти срещу коронавирус, съобщиха от държавното обвинение.  

Още: Антон Златанов: "Гранична полиция" е готова за Шенген

Още: Издирването на Николай от Конаре няма да спре, увери вътрешният министър

Според данните, на 11 април 2021 г., 21 април 2021 г. и на 15 май 2021 г. в болницата в гр. Мадан, област Смолян, са заблудени служители на РЗОК-Смолян при условията на продължавано престъпление.  

Това е станало, след като в "Регистъра на имунизираните лица за борба с КОВИД-19" е отразено, че е извършена ваксинация на четири лица, без тя да е направена и са причинени вреди на РЗОК-Смолян.  

На тези три дати, личен лекар от МБАЛ "Проф. д-р Константин Чилов" ЕООД, гр. Мадан, е въвел в компютърния регистър за имунизирани лица към РЗИ-Смолян имената на три жени и един мъж, които в действителност не са ваксинирани срещу КОВИД-19.  

Още: Издирването на изчезналото дете от Конаре: Включи се и хеликоптер

Още: Заловиха сексуални стимуланти без документи на "Дунав мост 2“

Хората са жители в района на община Мадан. По-късно един от тях отишъл да се ваксинира при друг лекар. Медикът установил, че името на пациента вече фигурира в регистъра на имунизираните лица и сигнализирал РЗИ-Смолян и полицията. На 20 октомври 2021 г., е било образувано досъдебно производство за компютърна измама.  

Според разпоредбите в компютърните дневници на РЗИ се отразяват не само имената на пациентите, но и тези на лекарите, поставили ваксината. Медиците получават по 10 лева възнаграждение за всяка поставена доза.

Още: Фалшивите сертификати за ваксинация срещу коронавирус - колко голям е проблемът?

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес