Спецполицаи от СДВР и Главна дирекция "Национална полиция" влизат на проверка в няколко имота на бизнесмена Васил Божков, предаде Нова телевизия.
Още: Десет полицаи са пострадали на протеста на "Възраждане", има задържани
Няма официална информация каква е причината за спецакцията. По неофициална информация се търси връзка с убийството на Алексей Петров.
Пред офиса на хазартния бос на ул. "Московска" има много полиция. Това е адресът, на който той е поставен под домашен арест от края на август.
ОЩЕ: "Това е чиста политическа репресия": Васил Божков с първи коментар за спецакцията в дома му (СНИМКИ)
Още: "Прахчета, вейпове, кристали, метаамфетамин": Задържаха четирима за дрога в София
Още: Фалшива фейсбук страница събира данни за банкови карти от името на „България Еър“
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Арестуваха училищен директор за 10 евро подкуп
Още: Кола блъсна линейка в София, пострадал е лекар (СНИМКА)
Снимка: БГНЕС
Арестът на Божков
Божков се завърна у нас след три години и половина в Дубай. На 5 септември 2023 г. Софийският апелативен съд му наложи домашен арест с електронна гривна. Мярката му е наложена по хазартно дело за неплащане на над 500 млн. лв. такси от лотарийни игри.
Още: Откриха над 10 000 флакона с райски газ в склад край Чепинци (СНИМКИ)
Още: Съд потвърди доживотните присъди на Орлин и Пламен Владимирови за убийството на Евгения
Снимка: БГНЕС
Срещу него се водят три дела - криминално, второ за таксите от хазарт и трето, свързано с притежаваните от него антики.
Убийството на Алексей Петров
Алексей Петров беше убит в средата на август 2023 г. в столичния кв. „Драгалевци“. При стрелбата е била ранена и жена, с която той се е разхождал.
Петров е ставал мишена на поне два опита за убийство. За последно по бронираната му кола беше стреляно с гранатомет на 29 октомври 2015 г. На 15 август 2002 г. Петров беше прострелян в гърдите и крака пред офиса му в сградата на столичния басейн „Спартак“.
Още: Васил Божков: Няма да обжалвам прекратяването на делото срещу Борисов