Майката на малко дете излиза на протест пред парламента – заради липса на правосъдие. Става дума за скандален случай, при който бившият кмет на Трън Станислав Николов блъсна пиян с джипа си 6-годишният Ивайло преди вече година и половина.
Още: Задържаха пиян и дрогиран шофьор, пътувал за Бургас за празниците
Още: Две верижни катастрофи на магистрала "Тракия"
Случаят е скандален и защото прокуратурата посочи, че е имало заплахи към свидетели на случилото се. Освен това Николов твърдеше, че детето се блъснало в джипа му. Въпреки това все още няма присъда.
Две години два месеца експертизи, експертизи и само експертизи. Осем месеца сме в съда – това, което иска адвокатът в съда, се удовлетворява, разказа възмутена Анита Гълъбова, майката на Ивайло. Тя каза пред Нова телевизия, че сега делото е отложено за февруари, защото за последно съдебно-медицинският експерт не дошъл, тъй като имал друг ангажимент.
Има вече четири експертизи, всичките сочат, че шофьорът е виновен. Чакам присъда, добави Гълъбова, която определи случващото се с думата „агония”. Искам да има бързо наказание, да няма вратички в законите за постоянни отлагания, затова ще протестирам пред парламента, уточни Анита.
Още: Повдигнаха обвинение за убийството на младия мъж край Несебър
Още: Задръстване от Горубляне до Орлов мост: Кола се запали на "Цариградско шосе" (ВИДЕО)
Ивайло вече е по-добре, каза майката. Припомняме, че веднага след случилото се, Ивайло беше със спукан далак, разкъсан и смачкан черен дроб.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Преди Великден: Спипаха агнета без документи
Още: Връщаме в Италия заподозрян за убийството на мафиот и ултрас