Възможно е Ружа Игнатова да се укрива в Русия по подобие на Едуард Сноудън и много други. Живеят там от десетилетия и западният свят не може да достигне до тях. Това заяви разследващият журналист Йордан Цалов в ефира на Нова телевизия.
Още: Десет полицаи са пострадали на протеста на "Възраждане", има задържани
ОЩЕ: Жива ли е криптокралицата Ружа Игнатова: Отговорът на адвокат по случая ѝ
Той припомни, че нейният съветник по сигурността беше арестуван във Франция. "След нашето интервю и преди да бъде екстрадиран, той също изчезна. Говорим за мащабна операция на изключително професионални престъпни групи, които са свързани с Русия и с българския криминален живот", заяви той.
"Данни за това, че е жива има, но не са заключителни", каза той. И обясни, че в дубайски съд нейни адвокати са представили актуални пълномощни.
Още: "Прахчета, вейпове, кристали, метаамфетамин": Задържаха четирима за дрога в София
Още: Фалшива фейсбук страница събира данни за банкови карти от името на „България Еър“
ОЩЕ: Прокуратурата обвини Ружа Игнатова за пране на пари, въпреки че е неоткриваема
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Арестуваха училищен директор за 10 евро подкуп
Още: Кола блъсна линейка в София, пострадал е лекар (СНИМКА)
"Ако тя е жива, вероятно се укрива в страна, от която няма да бъде екстрадирана скоро", отбеляза разследващият журналсит.
По думите му тези, които са изпрали парите си чрез нея я пазят. "Ружа Игнатова е знаела какво правят международните разследвания за нея", посочи той.