Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Има задържан за убийството на журналистката Виктория Маринова

09 октомври 2018, 13:25 часа • 19351 прочитания

Един човек е задържан за убийството на журналистката Виктория Маринова, съобщи bTV.

Още: Жена е загинала при инцидент с АТВ в Пирин

Още: Задържаха жена за закана за убийство над майка ѝ

Става дума за украинец с румънско гражданство, който водел скитнически начин на живот.

Алибито му се изяснява, той не е заподозрян в извършването на престъплението. Работата с него продължава, каза старши комисар Теодор Атанасов, директор на ОД на МВР – Русе.

Към момента няма конкретно заподозряно лице, допълни старши комисар Атанасов. Проверява се съпричастността на множество лица към евентуално извършване на престъплението, каза още той.

Още: Ранено куче след стрелба по приют за бездомни животни

Още: Една година няма и следа от изчезналата Ивана от Дупница, изключиха я от училище

На място работят трима прокурори от ВКП. Вътрешният министър Младен Маринов координира разследването.

Припомняме, че по-рано бе съобщено, че мястото край Дунав в Русе, където на 6 октомври беше открито тялото на брутално убитата 30-годишна Виктория Маринова, беше отцепено отново. Така беше осуетено планираното претърсване от близките на убитата, които не са доволни от действията на разследващите.

На 8 октомври районът беше достъпен, а екипът на bTV се натъкна и сигнализира за захвърлена край алеята скъсана тениска. От Нова телевизия обаче информираха, че скъсаната тениска е намерена от граждани в близост до мястото, където беше открит трупът на Виктория Маринова и всъщност тя не е улика, помагаща за разкриването на убийството. Имало и още предадени на полицията такива вещи - заради призива към гражданите да помогнат на МВР, ако са видели или намерили нещо.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес