Бившият генерален директор на „Лукойл“ Валентин Златев бе разпитан в Софийската градска прокуратура по делото „Барселонагейт“. Разпитът продължи малко над един час.
Още: Задържаха пиян и дрогиран шофьор, пътувал за Бургас за празниците
Още: Две верижни катастрофи на магистрала "Тракия"
На влизане в сградата бизнесменът коментира пред медиите, че не знае нищо по казуса с къщата в Барселона, но иска да види какви въпроси ще му зададат.
След разпита Златев бе попитан дали е свързан с парите, дадени за недвижимия имот, като отвърна: "Не мога да изнасям информация, но не вярвайте на слухове. Забранено ми е по закон".
Златев се оказа свързан със скандала чрез свой служител и приближен - Александър Чаушев. Мъжът е формален съсобственик на фирмата Numin Invest SL, която през 2013 г. купува луксозната къща в Барселона за ползване от бившата манекенка Борислава Йовчева и семейството ѝ.
Още: Повдигнаха обвинение за убийството на младия мъж край Несебър
Още: Задръстване от Горубляне до Орлов мост: Кола се запали на "Цариградско шосе" (ВИДЕО)
Попитан "този ваш служител споделял ли ви е нещо", бизнесменът каза: "Не сме си толкова близки, за да си споделяме".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Преди Великден: Спипаха агнета без документи
Още: Връщаме в Италия заподозрян за убийството на мафиот и ултрас
Припомняме, че делото се води по подозрения и публикации, че лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов има къща в Барселона, любовница и дете от нея. Още през 2016 г. в записите “Яневагейт” се чува гласът на тогавашната шефка на Софийския градски съд Владимира Янева, която разказа, че Борисов е купил къща в Барселона за 1,5 милиона евро. После става ясно, че мистериозна българска манекенка Борислава Йовчева отглежда детето си в луксозна къща в каталунската столица.
Борисов отрича всички тези твърдения, включително за пране на пари чрез имота. Борисов вече беше разпитван по делото, като адвокатът му Менко Менков каза, че бившият премиер бил извикан в качеството си на свидетел. После обаче прокуратурата поиска имунитета на лидера на ГЕРБ, а той отказа да го даде доброволно.
По делото бе разпитана днес и Ивайла Бакалова, която заговори за заплахи.
Още: Митов отрече да заплашва полицаите от ГДБОП: Пеевски не е бил в МВР (ВИДЕО)
Още: Сарафов се сети: Иска бързина при делата за смърт на пътя
ОЩЕ: Ивайла Бакалова: Знам достатъчно за къщата в Барселона, получавала съм заплахи