Деца разбиха съблекални и тоалетни към спортен обект в Чепеларе (ВИДЕО)

18 юли 2023, 13:22 часа • 1909 | прочитания

Деца са разбили съблекални и тоалетни към спортен обект на СУ "Васил Дечев" в Чепеларе (видео от погрома може да видите ТУК). Вчера кметът на община Чепеларе е подал жалба за вандалския акт.

Още: Дете загина на пътя, 2 дни по-късно камион се преобърна на същото място

Още: „Поиска да почистим собствената си кръв“: Метеоролозите от връх Мургаш разказаха за ужаса

Бивш служител на общината установил, че е разбит катинар на съблекалните и тоалетните към минифутболно игрище и училищния физкултурен салон.

Освен, че е разбит катинарът, са повредени и унищожени движими и недвижими вещи, се сочи в съобщението от полицията. Разбити са стени от гипсокартон, моноблокове в бани и тоалетни, плочки по стените и друго обзавеждане, собственост на Община Чепеларе.

Местопроизшествието е посетено от дежурна оперативна група при РУ-Чепеларе и е образувано досъдебно производство. Щетите са в процес на изясняване.

Още: МВР знае за скандалния случай с чатовете в ГДБОП

Още: Захари Карабашлиев постави прокуратурата натясно за смъртта на майката на разследван български европрокурор

Незабавно след получаване на жалбата криминалисти извършват множество оперативно-издирвателни мероприятия и установяват, че евентуални извършители на деянието са седем момчета от Чепеларе - ученици между трети и осми клас.  

Още от Чепеларе: 

Музеят на ските в Чепеларе получи подарък от Българския олимпийски комитет

Екатерина Дафовска демонстрира лазерно оръжие за биатлон в Чепеларе

Още: "Това дете можеше да е живо!": Диана Русинова иска незабавни оставки в АПИ

Още: Български пожарникари помогнаха на щъркел в беда

Пожар в блок остави 14 души без дом в Чепеларе

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Анита Чолакова
Анита Чолакова Отговорен редактор
Новините днес