Адвокат Илия Тодоров от Българската асоциация на пострадалите при катастрофи коментира предложенията за промени в Закона за движение по пътищата. „Размерът на наказанието не е ключът. Един от важните фактори е контролът. Според статистиката превишената скорост в голям процент не е причина за катастрофите, но с нея стават най-тежките инциденти. Те обикновено са фрапиращи и най-често с летален изход“, заяви той.
Още: Промяна за по-бързо правосъдие в България: Чрез отдавна известно "технологично чудо"
Още: "Петьо Еврото поема нещата": Съдът върна на Златанови завзетата от "Осемте джуджета" фирма
Още: На границата: Глоби и електронни фишове за пътни нарушения - МВР се изхитри заради съда
„Законовите промени имат малко отложено действие, докато стигнем до това да се похвалим с по-добра статистика. Последните големи такива бяха за отнемането на автомобили при употреба на алкохол и наркотици и определени промени в наказанията. Колкото повече се говори на тази тема, толкова повече обществото си дава сметка каква отговорност има“, посочи адвокатът.
Още: Експерт отчете 200 катастрофи повече в сравнение с миналата година
Още: Върнаха на работа училищна директорка, задържана с 10 000 лв. подкуп
Още: Безразсъдно шофиране: 20-годишен кара с 220 км/ч на АМ „Тракия”
Според него камерите за средна скорост ще свършат работа по отношение на бързото шофиране. „Но още нямаме гласувана дефиниция и наказания за превишаване на средната скорост. Това да я превишиш с 20 км/ч е по-тежко, отколкото да караш моментно с 20 км/ч над ограничението“, обясни Тодоров.
Още: Намаляват скоростта на магистралите у нас
Още: „Виновникът не е един“: Бащата на Сияна с писмо до Сарафов
Още: Нападение и побой заради сексуална ориентация в центъра на София