Мъск вече бил избрал своя потенциален наследник като главен изпълнителен директор на "Тесла"

17 ноември 2022, 06:04 часа • 2517 | прочитания

Илон Мъск  е избрал своя потенциален наследник на поста главен изпълнителен директор на "Тесла", съобщи Ройтерс като се позова на изявление на члена на борда на директорите на корпорацията Джеймс Мърдок.

Още: Pulse инвестира 14 млн.лв. в нов лайфстайл клуб в „Дружба“

Още: Финална подготовка за скоростен старт на „Вертикалния газов коридор“

Според Мърдок Мъск е избрал потенциалния си наследник "преди няколко месеца". Но самоличността на вероятния нов главен изпълнителен директор на компанията не беше разкрита, посочва агенцията.

Корпорацията "Тесла"  е основана от Мъск през 2003 г. Нейната щаб-квартира е в Остин, Тексас. Първоначално фирмата е специализирана единствено в производството на електрически автомобили, но по-късно се включва в създаването на соларни панели.

На 6 ноември Мъск попита последователите си в Tуитър  дали трябва да продаде 10% от акциите си в компанията, пише БТА.

Още: NIS Petrol получи още 30 дни отсрочка за американските санкции

Още: Милиарди евро: Прогноза за загубите на германските автомобилни компании от митата на Тръмп

ОЩЕ: Мъск подготвя съкращения в "Тесла", робот заменя хората

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес