През последните месеци неизбежни новини станаха починалите по пътя водачи и пешеходци. Заради несъобразена скорост, лоши пътища и неопитност от страна на шофьорите сякаш превърнаха трагедиите в ежедневие.
Още: Aston Martin стана „кралска марка“
Още: Audi ще прави автомобили от рециклирани коли
Шофьорите, привлечени от високата скорост, трябва да си дадат сметка, че пътищата в градовете не са рали писти. Ива Русчева, дрифт пилот, споделя пред Actualno.com, че не всяка мощна кола със задно предаване става за дрифт.
"Колата ще поднесе, но дрифтът не е просто да поднесеш. Дрифтът е да контролираш колата, докато тя е загубила сцепление. Дрифтът е продължително пързаляне, което може да се получи само с специални диференциали, специално окачване и геометрия на предницата", споделя тя.
ОЩЕ: И преди, и когато дойдат зима и сняг - съвети от дрифт пилот за шофиране (ВИДЕО)
Още: Ефектът "Тръмп": "Нисан" прекратява ключови нови поръчки за САЩ, "Волво" се радва на добри новини
Още: Безумие: Непълнолетен прелетя с над 200 км/ч по Цариградско, возил и приятели
"Различното при тези автомобили е мощността. Различна е трансмисията, тя е секвенциална, в случая на тази кола. Тоест, качването на предавки става само в една посока, свалянето същото в една посока. Също така, смяната на предавки става без съединител, дори на пълна газ може да се сменят предавки, което позволява по-голяма бързина", казва от своя страна Георги Анков, рали състезател, сравнявайки обикновените и състезателните автомобили.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: 13 сигурни знака, че КАТ ще ви спре за проверка
Още: Защо снимането на колата ви на улица може да бъде опасно
Младите почитатели на високите скорости могат да се запишат на дрифт академия, дори да нямат навършени 18 години. Там ще имат възможност да тренират и някой ден могат да станат следващите шампиони на България. Има специални мета, на които всеки, който има желание, може да се обучава на специалните автомобили, да се учи и в последствие да си купи собствен автомобил, за да започне да взима участие в организирани мероприятия, споделят още пилотите.
Вижте още в репортажа на Михаил Митев:
Още: 15 автомобилни производители глобени с 500 милиона евро за картел
Още: Екстрите на поръчково Bugatti струват повече от чисто ново Ferrari