Honda представи новия Civic WTCC, с който догодина ще се противопостави на Citroen, Chevrolet и Lada в Световния шампионат за туристически автомобили.
Още: Aston Martin стана „кралска марка“
Още: Audi ще прави автомобили от рециклирани коли
Новият Civic изглежда много по-драматично от автомобила, който се състезаваше в тазгодишния шампионат. Аеродинамичните промени са очевидни, двигателят е по-мощен, като това е резултат от новите правила за 2014 г., с помощта на които автомобилите ще са по-бързи с 3 до 5 секунди на обиколка.
Габриеле Таркини, шампион за 2009, отново ще води атаката на заводските коли на Honda, управлявани от екипа JAS Motorsport. Негов партньор ще е Тиаго Монтейро. Ще има още два Civic-а на решетката, които ще се управляват от частните пилоти Роберт Мишелиц, който спечели за Honda на „Сузука“, и Мехди Бенани, заменил своето BMW с Honda през октомври.
Първият тест на новия автомобил е плануван за януари.
Още: Ефектът "Тръмп": "Нисан" прекратява ключови нови поръчки за САЩ, "Волво" се радва на добри новини
Още: Безумие: Непълнолетен прелетя с над 200 км/ч по Цариградско, возил и приятели
Honda ще влезе в новия сезон като шампион при производителите след 4 победи и 20 подиума през 2013-а.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: 13 сигурни знака, че КАТ ще ви спре за проверка
Още: Защо снимането на колата ви на улица може да бъде опасно
Citroen представи своя C-Elysee през юли и вече проведе няколко теста с нея, като тук най-интересна е появата на Себастиан льоб зад волана на единия автомобил догодина. RML потвърди вчера, че ще конструира няколко Chevrolet Cruze, спецификация 2014.
Преди дни стана ясно, че Honda ще влезе и в BTCC (Британски шампион за туристически автомобили) с ... комби.
Още: 15 автомобилни производители глобени с 500 милиона евро за картел
Още: Екстрите на поръчково Bugatti струват повече от чисто ново Ferrari
Honda Civic Tourer ще се задвижва от 2,0-литров турбо двигател, дело на Нийл Браун. Очаква се, че двигателят ще е с около 300 к.с.
Това ще е единственото комби в BTCC 2014, но не и първото, участвало в шампионата. През 1994 г. Tom Walkinshaw Racing използва два Volvo 850.