Администрацията на президента Джо Байдън се готви да предложи още по-строги разпоредби за вредните емисиите, отделяни превозните средства, съобщава Bloomberg.
Още: Електрически Fiat се продава толкова зле, че дилър го дава почти безплатно
Още: Кога петната под автомобила са повод за притеснение?
Изданието се позовава на свои източници, според което предложението ще бъде направено в сряда при посещението на президента в Детройт Целта на новите правила е да помогнат за ограничаване на емисиите на въглероден диоксид и азотен оксид при автомобили, произведени между 2027 и 2032 г.
Не е тайна, че администрацията на Байдън подхожда много сериозно към проблема с вредните емисии. Най-очевидният пример е Законът за намаляване на инфлацията (IRA), който разшири данъчния кредит за всички произведени в страната електрически превозни средства и също така затегна съществуващите изисквания. Това стимулира огромни инвестиции в автомобилни заводи и фабрики за батерии в САЩ, но същевременно предизвика критики от други държави.
Друга полза е инвестицията в зарядна мрежа в цялата страна. Администрацията е създала грантове и програми, които са инвестирали повече от 10 милиарда долара в малко над половин милион зарядни устройства в САЩ. Правителството изглежда прави всичко възможно, за да постигане на електрическо бъдеще и ще съобрази с Парижкото споразумение, което има за цел да намали наполовина емисиите на парникови газове от нивата от 2005 г. до 2030 г.
Още: Какви рискове крие загряването на двигателя през зимата
Още: Honda и Nissan преговарят за обединяване
Автомобилните производители трябва да играят важна роля за постигане на тези цели, но преди това те трябва да променят индустрия, която е на повече от век. За нови компании като Tesla, например, това не е проблем и тя се справя отлично. И настоява за още по-строги разпоредби за вредните емисии, тъй като при нейните автомобили такива няма.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Как да проверите качеството на зимната течност за чистачки
Още: Производителите в Европа са изправени пред 15 милиарда евро глоби