Поевтиняването на кредитите ще спре към края на годината или началото на следващата. За това предупреди председателят на Асоциацията на банките Петър Андронов.
Още: Тръмп бесен на Путин, удря с високи мита руския петрол (ВИДЕО)
Още: Само за седмица: Лукът и зелето поскъпнаха с двуцифрен процент (СПИСЪК)
По думите му, в следващите години може да очакваме и повишаване на лихвените проценти, но това ще става плавно.
"Вероятно лихвените проценти по депозитите ще продължат да стоят на сегашните нива или на малко по-ниски. По кредитите вероятно е възможна още известна корекция надолу. В средносрочен план - стабилизация на тези нива, а в дългосрочен - в зависимост от Европейската централна банка и от Федералният резерв, можем да очакваме в годините напред и обратна тенденция", заяви той.
Засега хората остават предпазливи при продуктите с фиксирани лихви, обясни Андронов, цитиран от БНР.
Още: Жечо Станков каза защо европрокуратурата разследва “Чирен“
Още: Енергийният министър: При либерализация на пазара няма да има повишение на битовите сметки за ток
"Точно това ме притеснява, защото гледат следващия месец, месеци или година-две, а не гледат дългосрочно напред. Ако залагаш на сегашните лихви, много краткосрочно вероятно имаш да получиш още ползи, но дългосрочно не си защитен", допълни той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Потребителското доверие в САЩ се понижи до 28-месечно дъно
Още: Скоро може да има двудневна работна седмица: Прогноза от Бил Гейтс