Вирусното заболяване бяс може да бъде с фатален край. То засяга всички бозайници и човека.
Още: В Бургас представиха проект за изследване на бизнес средата в пет български града
Още: Електрическите велосипеди отново са на разположение на бургазлии
Oрална ваксина ще спасява от бяс дивите животни в страната. Област Бургас е едно от местата в което специалистите ще приложат ваксината.
Българска агенция по безопасност на храните започва да я прилага в 50 километровата ваксинална зона по северната, западната и южната ни сухопътна граница. Това ще стане със самолети които ще разпръснат над един милион примамки от въздуха. Кампанията започва от Балчик на 29 октомври. Тя няма засегне населените места и водоемите в страната.
Ваксините - примамки са с формата на кубче, имат специфична миризма, която привлича хищните животни. 25 примамки се изхвърлят на един квадратен километър, а самолетите ще ги пускат от височина 150 метра.
Още: Бургас почете паметта на жертвите на Холокоста
Още: Община Бургас представи нови дигитални услуги
Дейностите на БАБХ ще продължат 15 дни в зависимост от атмосферните условия. Примамките ще бъдат разпръснати на територията на областите София, Перник, Смолян, Кърджали, Кюстендил, Добрич, Хасково, Силистра, Монтана, Благоевград, Пазарджик, Видин, Ямбол, Бургас, Стара Загора, Шумен, Пловдив, Разград, Русе, Велико Търново, Враца и Плевен. В София град ще бъдат разпространени ръчно от специално обучени хора. Това ще става близо до кварталите в подножието на Витоша.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Специален 8 март в Бургас
Още: Над 70 души се включиха в осмомартенската кръводарителска акция в Бургас