В шест детски градини е монтирано видеонаблюдение. Това обяви на пресконференция днес кметът на Община Бургас Димитър Николов, предаде кореспондентът на Радио „Фокус“-Бургас. Детските градини са под непрекъснат 24-часов контрол. Освен сградите, се контролират дворовете и вход-изходите.
Още: Бакалавърски програми по китайски и японски език стартират във филиала на СУ в Бургас
Още: Бургас чества 147 г. свобода
Всички помещения се контролират, с изключение на санитарните възли. Информацията от записите се съхранява 30 дни, след което се унищожава. До края на годината предстои монтирането на камери във всички детски градини и ясли. По думите на кмета видеонаблюдението е помогнало да се решат някои случаи на инциденти и конфликти. „Имаме одобрение от персонала и от родителите“, каза още Николов.
Към момента 41 училища са с видеонаблюдение. Камерите са инсталирани в учебните стаи, коридорите, входовете и дворовете. В пет учебни заведения, предимно в кварталите в общината, трябва да започнат процедурите за монтирането на камерите.
„До края на годината се надявам да успеем да отчетем завършване на програмата за осигуряване на видеоконтрол във всички детски и учебни заведения на територията на общината“, каза още Николов. Програмата за въвеждането на видеонаблюдение започна в началото на годината.
Още: Министърът на туризма твърдо подкрепя Бургас за европейска столица на културата
Продължава и програмата за изграждане на мрежата за видеонаблюдение в обществената зона на Бургас.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Затвориха нерегистриран цех за преработка на меса в Бургас
Още: Бургас се кандидатира за Европейска столица на културата през 2032 г.
„На 100 % такава ще има в Морската градина. Видеонаблюдение ще има на всички пешеходни алеи, детски и спортни площадки, всички площади и места, които масово се ползват от жителите и гостите на Бургас. Така ще повишим нивото за безопасност. Това действа и като превенция“, каза кметът. По думите му броят на кражбите и вандалските прояви са намалели. „Влагането на средства е икономически рационално, защото намаляването на щети от подобни прояви спестява пари за възстановяването им“, добави Николов.